"Dziękuję, że faszerowałaś mnie lekami". Córka pisze poruszający list do matki

youtube.com
Pisarka i aktorka, Jessica McCabe, udostępniła na Facebooku poruszający list do swojej mamy. Dziękuje w nim za poświęcenie, rozmowy i tłumaczenie, że mając ADHD nie jest gorsza i pozbawiona perspektyw. To, co dla niektórych jest „faszerowaniem lekami”, ona odbiera jako największy dar - szansę na normalne życie.

ADHD, czyli nadpobudliwość psychoruchowa, to schorzenie bardzo kontrowersyjne i szeroko komentowane. Jessica McCabe o chorobie opowiedziała w formie podziękowań dla mamy, która wiele poświęciła, by się nią opiekować. Podkreśla, jak ważna jest rozmowa i chęć zrozumienia swojego dziecka, nieocenianie jego zachowań i tłamszenie emocji.

What I want to say to my mom, who "drugged" me: Thank you. Thank you for listening when I told you I was struggling....

Opublikowany przez How to ADHD na 28 kwietnia 2017

Dziękuję, że zrozumiałaś
Kobieta w swoim liście dziękuje za poświęcenie, zagwarantowanie leków i specjalistycznego leczenie, ale i za wyrozumiałości, która była szczególnie ważna dla dziecka, które wie, że w jego mózgu zachodzą niezrozumiałe procesy. W tekście podkreślony jest jeszcze jeden ważny aspekt – McCabe, jako osoba doświadczona ADHD przyznaje, że podziwia mamę, która pomimo surowych ocen i uwag innych ludzi, potrafiła je ignorować i walczyć o zdrowie swojego dziecka.
ADHD można leczyć
Dzięki leczeniu aktorka zrozumiała zmiany, które zaszły w jej mózgu i mogła żyć jak rówieśnicy. Nie jest odosobnionym przypadkiem. Według Centers for Disease Control and Prevention, ADHA jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń wśród dzieci. Objawia się nadmierną impulsywnością i ruchliwością, zaburzeniem uwagi, nadaktywnością. Szacuje się, że od 2011 roku zdiagnozowano chorobę u około 6,4 miliona dzieci w wieku od 4 do 17 lat. Szybkie wykrycie pozwala na skuteczne leczenie.

Źródło: scarymommy.com
Trwa ładowanie komentarzy...