Chcesz nadal otrzymywać 500 Plus? Musisz złożyć nowy wniosek

123rf.com
Wnioski, złożone w pierwszym okresie funkcjonowanie programu 500 Plus, obowiązują tylko do 30 września 2017. Do tego czasu należy ponowić procedurę.

Pierwszy okres programu 500 Plus trwa od 1 kwietnia 2016 do 30 września 2017 roku. Jeżeli rodzice, którym przyznano świadczenie chcą nadal z niego korzystać, muszą ponownie złożyć dokumenty.500 plus - kiedy złożyć wniosek?
Przyznane świadczenia przestają obowiązywać 30 września br. Jeżeli chcemy zachować ciągłość wypłat, najlepiej byśmy dostarczyli dokumenty w sierpniu. Osoby, które wnioski złożą we wrześniu lub w październiku muszą liczyć się z wypłatą w listopadzie (z wyrównaniem za październik).


Składanie wniosku 500 plus - bez zmian
Procedura starania się o świadczenie nie uległa zmianie. Beneficjent ponownie musi złożyć wniosek, nawet jeżeli wcześniej otrzymał decyzję pozytywną. Wnioski można składać zarówno w formie papierowej w urzędzie gminy lub miasta, jak i online (Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portal Emp@tia lub za pośrednictwem ePUAP).

Źródło: program500plus.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Trwa ładowanie komentarzy...