Te sposoby na pomoc dzieciom w nauce udostępniły tysiące osób

Takie rozwiązanie może pomóc dzieciom w nauce.
Takie rozwiązanie może pomóc dzieciom w nauce. Zrzut z ekranu/Facebook/Zaufaj mi jestem architektem
Czy w każdej szkole nie mogłoby być tak? – proste metody, a jakże mogą okazać się skuteczne. To wielka radość, że istnieją takie szkoły, w których w tak interesujący pomysł przekazuje się wiedzę.

Nauka poprzez obserwację otoczenia
Każdy rodzic wie, jak ciężko jest czasem nauczyć dziecko tabliczki mnożenia, odmian przez przypadki, czy ortografii. Tylko częste ćwiczenia mogą sprawić, że umysł dziecka zapamięta szybciej pewne dane. W domu rodzice stosują różne sztuczki, najczęściej jest to rozwieszanie w domu karteczek przypominających i utrwalających nabytą wiedzę, co jak twierdzi wiele osób, jest sprawdzoną metodą. Dlaczego więc nie wykorzystać podobnego pomysłu w szkole?

Szkoła w której myśli się o uczniach

Opublikowany przez Zaufaj mi, jestem Architektem na 26 kwietnia 2017
"Nie chcą, ale muszą"
Nauka
mierzenia kątów, tabliczki mnożenia, czy wpajania podstawowych zasad zgodnego współistnienia, są naprawdę ważne w naszym życiu. Te zdjęcia podbijają internet i jak się okazuje, to nie jedyna szkoła, która wprowadziła podobną metodę uczenia. Jeżeli dzieci mają w szkole stale przed oczami konkretne działania, np. na korytarzu, czy na schodach, lub przy wejściu do sali, to mijając po kilkanaście razy dziennie dane miejsce, zmuszone są patrzeć w tym kierunku i mimochodem nauczą się w końcu wszystkiego na pamięć.
Okazuje się, że takie "podstępne” metody stosuje więcej szkół i to, co najbardziej nas cieszy, także w Polsce. Jak donoszą internauci: w Kaliszu, Rosnowie, Jawiszowicach, Malborku oraz na Lubelszczyźnie są już podobne akcje, natomiast w Tczewie w podobny sposób rozpowszechniane są zasady udzielania pierwszej pomocy.

Koniecznie udostępniajcie, ten pomysł powinien znaleźć miejsce we wszystkich szkołach.

źródło: Facebook/Zaufaj mi jestem architektem
Trwa ładowanie komentarzy...