7 rozwijających zabawek dla niemowlaka

Wybierając zabawki dla niemowlaka, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Ważne jest, by nie kupować przedmiotów pochodzących z niesprawdzonego źródła i nieposiadających odpowiednich certyfikatów.
Wybierając zabawki dla niemowlaka, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Ważne jest, by nie kupować przedmiotów pochodzących z niesprawdzonego źródła i nieposiadających odpowiednich certyfikatów. Fot. materiały promocyjne
Zabawki wcale nie muszą służyć wyłącznie do zapewnienia dziecku rozrywki. Odpowiednio dobrane, potrafią wspomóc rozwój. Poznaj listę polecanych rozwijających zabawek dla niemowlaka i wybierz produkty dopasowane do wieku twojej pociechy.

Na dostępność zabawek niemowlęcych nie można narzekać. W sklepach pojawia się bardzo szeroki asortyment, wśród którego można znaleźć idealnie dopasowane zabawki uwzględniające wiek dziecka.

1. Kontrastowe książeczki


Chociaż aktywność noworodka zwykle sprowadza się do spania i jedzenia, tak naprawdę już na tym etapie można stymulować jego prawidłowy rozwój. Najprostszym sposobem są książeczki kontrastowe. Biało-czarne obrazki pokazywane z odległości 20-30 cm zwrócą uwagę dziecka, rozwijając jego wzrok.

2. Grająca karuzela


Dwumiesięczne dziecko widzi znacznie więcej niż noworodek oraz potrafi śledzić wzrokiem ruchome przedmioty. Mając to na uwadze, warto postawić na ruchomą karuzelę z wiszącymi zabawkami. W początkowym etapie dziecko będzie tylko obserwować ruszające się zabawki, a w miarę upływu kolejnych tygodni zainteresowanie wzrośnie. Niemowlę zacznie sięgać rączką po kręcące się przedmioty, itp.

3. Mata edukacyjna


Mata edukacyjna to hit wśród rozwijających zabawek dla niemowląt. Zakupiona w pierwszych miesiącach życia, posłuży przez długi okres. Jej zaletą jest wspomaganie rozwoju ruchowego – dziecko leżąc na plecach z reguły właśnie na macie wykonuje swój pierwszy obrót na brzuch lub odwrotnie. Ponadto mata stymuluje kreatywne myślenie oraz spostrzegawczość – dziecko poznaje różne faktury i odgłosy.


4. Książeczki


To uniwersalna zabawka, która może być wykorzystywana na wiele sposobów. Świetnie sprawdzi się do pokazywania obrazków, co pozwala rozwinąć spostrzegawczość. Ułatwia też naukę pierwszych słów, a w wieku późniejszym – nawet naukę czytania.

5. Drewniane klocki


Drewniane klocki to kolejna dość prosta zabawka, która pozwala na wszechstronny rozwój malucha. Kolorowe klocki ułatwiają naukę kolorów, rozwijają kreatywność i pobudzają wyobraźnię. Dzięki nim dziecko może doskonalić zdolności manualne – warto bowiem mieć świadomość, że nawet proste układanie wieży wymaga precyzji.

Drewniane klocki są świetną zabawką, mimo że na początku największą frajdą będzie burzenie wieży stawianej przez rodziców. Mniej więcej około 13-14 miesiąca życia przyjdzie czas na samodzielne ułożenie wieży.

6. Puzzle


Chociaż puzzle to zabawki dla nieco starszych niemowląt, warto o nich pamiętać. Dzięki nim maluch może ćwiczyć pamięć oraz spostrzegawczość. Ponadto kształci swoje umiejętności manualne – połączenie puzzli wymaga precyzji.

Dla kilkumiesięcznych dzieci idealnym rozwiązaniem będą puzzle pozwalające ułożyć obrazek z 2-3 elementów. W miarę rozwoju można stopniowo zwiększać stopień trudności, proponując puzzle o większej liczbie elementów.

7. Sortery


Sortery to zabawki, które sprawdzą się w przypadku starszych niemowląt. Chociaż ich rola sprowadza się do rozwijania umiejętności rozpoznawania kształtów, można je wykorzystać na wiele sposobów, np. do nauki kolorów.

W sklepach znaleźć można wiele rodzajów sorterów: od najprostszych po bardziej urozmaicone – z dźwiękami.

Wysokiej jakości zabawki dla niemowlaka nie muszą być drogie
Wybierając zabawki dla niemowlaka, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Ważne jest, by nie kupować przedmiotów pochodzących z niesprawdzonego źródła i nieposiadających odpowiednich certyfikatów. Stawiając na znane i rekomendowane marki, można mieć pewność nie tylko doskonałej jakości wykonania, ale przede wszystkim bezpieczeństwa użytkowania. Problem w tym, że takie zabawki sporo kosztują, ale... w łatwy sposób można obniżyć ich cenę.

Warto zapewnić swojemu dziecku prawidłowy rozwój, sięgając po zabawki będące nie tylko sposobem na nudę, ale przede wszystkim uczące poprzez zabawę.

Artykuł powstał we współpracy z alerabat.com

Śledź na bieżąco informacje o akcjach promocyjnych organizowanych przez sklep internetowy.

Zapisz się do newslettera wysyłanego przez sklep internetowy, by uzyskać zniżkę (o wartości nawet kilkadziesiąt złotych) na pierwsze zakupy.

Skorzystaj z kodów rabatowych dostępnych w serwisie AleRabat.com – aktualne promocje pozwalają obniżyć cenę zakupów nawet o kilkadziesiąt procent.
Trwa ładowanie komentarzy...