"Bez przesady ciąża to nie choroba" – Ile razy usłyszałyście ten wkurzający tekst?

Ciąża nie jest chorobą, jest jednak szczególnym stanem, w którym kobietę należy otoczyć kompleksową opieką.
Ciąża nie jest chorobą, jest jednak szczególnym stanem, w którym kobietę należy otoczyć kompleksową opieką. Prawo autorskie: kjekol / 123RF Zdjęcie Seryjne
Komu przeszkadza kobieta w ciąży? Jakby nie patrzeć głupio trochę, jak stanie nad głową w metrze, bo resztki przyzwoitości krzyczą, żeby miejsca siedzącego ustąpić.

Z kolejkami wszelkimi też problem niemałej rangi, bo na widok zaokrąglonej niewiasty każdy wzdycha boleśnie, że mu się czas oczekiwania znowu wydłuży. A tak w ogóle podobno ciąża to nie jest choroba! Więc jak postoi to chyba korona z głowy nie spadnie?

Wasze doświadczenia są ważne
Pod tekstem, w którym jedna z naszych czytelniczek poskarżyła się na bezduszność obsługi placówki Poczty Polskiej, pojawiły się dziesiątki komentarzy. Piszecie o tym, jak same zostałyście potraktowane w przestrzeni publicznej. Zbieramy w jednym miejscu najbardziej absurdalne sytuacje. Jeżeli znajdziecie się w podobnej, nie pozwólcie sobie na lekceważenie i złośliwość.
Komentarz czytelniczki

Brzuch i dwulatka trzymana na rękę na nikim nie robiły wrażenia. Totalna znieczulica. Cieszę się, że więcej mnie to nie spotka. A ile jeszcze złośliwych komentarzy... źle wspominam ten okres.

Kiedyś, jak powiedziałam przy kasie, że chce skorzystać z możliwości pierwszeństwa/ kasa była oznakowana/ jedna Pani zrobiła mi awanturę, że przecież ciąża to nie choroba. Żeby nie jej nastoletni syn, który ją powstrzymał, chyba by się rzuciła na mnie z pięściami, bo tak właśnie mi zagroziła. Mężczyźni zareagowali zupełnie odwrotnie, a kobieta kobiecie okazała się wilkiem.

A mi w sklepie jakaś młoda pinda wcisnęła się w kolejkę i tak się wkurzyłam, że odsunęłam jej zakupy, wyłożyłam przed swoje i powiedziałam, że przesadziła i że wstyd wciskać się przed kobietę w zaawansowanej ciąży. Laska zamilkła, ale pani przy kasie powiedziała "BEZ PRZESADY CIĄŻA TO NIE CHOROBA".

Będąc w 8 miesiącu ciąży, stałam w kolejce do lekarza. Nie dość, że nikt nie wpadł na pomysł, by ustąpić mi miejsca siedzącego, to jedna pani wstając z krzesła, powiedziała do mnie – Pani mi popilnuje miejsca,siku idę…

Podstawa prawna
Od 1 stycznia funkcjonuje zapis z Ustawy "Za życiem", który prawnie reguluje kwestię pierwszeństwa w kolejkach dla matek w ciąży. Kwestię sporną i kontrowersyjną, choć absurdem jest, że wzbudza takie emocje.

"1. Kobiety w ciąży, świadczeniobiorcy do 18 roku życia, posiadający zaświadczenie, o którym mowa w art. 47 ust. 1a, osoby, o których mowa w art. 43 ust. 1, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach”


Ignorancja, buta i głupota nie muszą być powodem waszego złego samopoczucia lub co gorsza, zagrożeniem dla waszego zdrowia. Pamiętajcie o tym, kiedy następnym razem ktoś przewróci na wasz widok oczami.
Trwa ładowanie komentarzy...