Sklep Tesco prosi o pilny zwrot niebezpiecznej zabawki. Stanowi zagrożenie dla życia

Źle wykonana zabawka stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka.
Źle wykonana zabawka stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka. famveldman / 123RF
W ostatnich tygodniach wiele osób robiąc zakupy w popularnej sieci, kupiło tę zabawkę dla dziecka. Dziś pojawił się komunikat informujący o zagrożeniu.

Komunikat Tesco dotyczy grzechotki dla najmłodszych o kształcie kuli. Producentem zabawki jest firma Kids II UK Limited i to ona poinformowała, by każda sieć sklepów, w których sprzedawany jest jej produkt, czyli grzechotka Kids II Oball, powiadomiła klientów o wycofaniu zabawki.
W zabawce znajdują się małe elementy w postaci kulek, które w przypadku złego zabezpieczenia przez producenta,mogą stanowić zagrożenie zadławienia, połknięcia czy uduszenia.
W sklepach Tesco produkt pojawił się od stycznia 2017 r. Jak alarmuje producent, zabawka stanowi zagrożenie dla dzieci poniżej 3. roku życia, ze względu na wadliwą serię. Rodzice muszą koniecznie sprawdzić, jaki kod widnieje na grzechotce. Jeżeli są to T3065, T0486, T1456, T2316 i T2856, (kod powinien znajdować się na wewnętrznej części produktu), klienci powinni oddać produkt do sklepu i odzyskać pieniądze.
Trwa ładowanie komentarzy...