Obalamy 4 najczęściej powtarzane bzdury o początkach macierzyństwa

Początki macierzyństwa są trudne, weryfikacja tego w co wierzyć jest więc wyjątkowo ważna.
Początki macierzyństwa są trudne, weryfikacja tego w co wierzyć jest więc wyjątkowo ważna. Prawo autorskie: zurijeta / 123RF Zdjęcie Seryjne
Macierzyństwo jest piękne i bardzo trudne. Wszystko to, co jest w stanie je ułatwić, kobiety przyjmują z wielką wdzięcznością. Jednak w poradnikowym szumie łatwo się pogubić i uwierzyć w coś, co jest po prostu bzdurą.

Obalamy pięć najczęściej powtarzanych:

1. Matki bezgranicznie kochają swoje dzieci, od pierwszych chwil

To nieprawda. Emocjonalne przywiązanie rodzica do dziecka się buduje, a więź tworzy. U każdego z nas czas ten jest inny i jest to całkowicie normalne.

2. Zjedzenie łożyska dostarczy ci nadprzyrodzonych mocy

Prawda jest taka, że kolejne badania obalają cudowne właściwości odżywcze łożyska. Zjadanie go przez dorosłych, chociaż w niektórych kręgach bardzo modne, nie jest szczególnie zalecane przez wiarygodne i kompetentne źródła. Zostawmy je dla płodu, tam perfekcyjnie spełnia swoje zadania.

3. Depresja poporodowa wpłynie na twoje dziecko

Dziecko nie jest w stanie somatycznie przejąć objawów depresji matki. W tym przypadku jednak prawda ma odcienie szarości. Jeżeli matka czuje, że ma problem i jest on coraz poważniejszy, powinna niezwłocznie otrzymać pomoc. Skutki utrzymującej się depresji poporodowej mogą mieć realne konsekwencje dla dziecka.

4. Kobieta wznawia aktywność seksualną, od razu po zakończeniu okresu połogu

Młoda matka wraca do seksu wtedy, kiedy będzie czuła, że jest na to gotowa pod każdym względem. Serio, nie ma ustalonych żadnych ram czasowych, w których powinna się zmieścić. To, co jest ważne i może stanowić ograniczenie to rzeczony okres połogu. Aktywność seksualna przed upływem 6 tygodni po ciąży nie jest wskazana przez środowisko medyczne.
Źródło: PureWow
Trwa ładowanie komentarzy...