"Tyle wystarczy, by zbudować udany związek oparty na miłości" – prosta rada, o której zapominamy

Miłość i egoizm idą często ramię w ramię.
Miłość i egoizm idą często ramię w ramię. kmiragaya / 123RF
Każdy nastawiony jest dziś na to, by brać, by czerpać jak najwięcej. Nikt nie chce przegrywać, nikt nie chce inwestować w związek bez przyszłości.

Co to jest "fish love"?
"Dlaczego jesz tę rybę? Bo kocham ryby. Ach, więc skoro ją kochasz, to postanowiłeś ją zabić i usmażyć, tak? Nie mów więc, że ją kochasz, bo ty – kochasz po prostu siebie. Ta ryba ci smakuje i postanowiłeś ją zjeść. To właśnie fish love”.

Takie słowa rozpoczynają wypowiedź rabina Abrahama Twerskiego na temat miłości i egoizmu, które jak się okazuje, są często nierozłączne. Niestety wiele osób żyje właśnie w takich związkach, w których jak twierdzi rabin, poszukujemy tylko zaspokojenia własnych potrzeb. Szukamy ludzi, którzy mają spełniać nasze oczekiwania. To nie jest prawdziwa miłość do drugiego człowieka. Nasz partner staje się jedynie narzędziem do osiągnięcia przez nas samych zaspokojenia. To jest właśnie "fish love".
Abraham Twerski - Love of Giving

"So much of what is love, is fish love." - Rabbi Dr. Abraham Twerski

Opublikowany przez Goalcast na 16 marca 2017
Brać, a nie dawać
Miłość według rabbiego nie powinna być oparta na braniu, a na dawaniu. "Ludzie robią wielki błąd myśląc, że miłość polega tylko na braniu. Tak naprawdę kochasz tych, którym sam coś dajesz. I nie chodzi o to, by kochać w kimś to, co mu dasz, to znaczy kochać jakąś część siebie w drugim człowieku. Kochasz, nie oczekując nic w zamian, dajesz z siebie wszystko, bo miłość polega na dawaniu".
Proste słowa, o których tak wiele osób zapomina. Każdy nastawiony jest dziś na to, by brać, by czerpać jak najwięcej. Nikt nie chce przegrywać, nikt nie chce inwestować w związek bez przyszłości. Czy zgadzacie się ze słowami rabina? Czy naprawdę tyle wystarczy, by zbudować udany związek oparty na miłości?

źródło: Facebook/Goalcast

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Trwa ładowanie komentarzy...