"Kochanie, nudzę się z tobą" - jeśli już tak pomyślałaś, musisz wiedzieć, że wpuściłaś do związku największego wroga

Znudzenie, rutyna w związku? Pora to zmienić.
Znudzenie, rutyna w związku? Pora to zmienić. mindof / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nadchodzi wieczór. Za oknem zrobiło się już ciemno, po ciężkich bojach udało wam się położyć dzieci do łóżek. Kolejny wieczór zapowiada się tak samo. Posprzątacie kuchnię, wstawicie kolejne pranie, które pewnie przeczeka w pralce do rana, bo za chwilę oboje zaśniecie.

Zauważacie, że do waszego związku zaczyna wkradać się nuda i rutyna, czyli najwięksi wrogowie. Od wieków nie wychodziliście nigdzie sami, bo przecież wcale nie jest łatwo znaleźć kogoś, z kim można zostawić maluchy. Nie patrzycie już na siebie tak jak kiedyś. Z coraz większą obojętnością przechodzicie obok siebie. Zmęczeni, znudzeni, przytłoczeni codziennością.

I co dalej? Czas z tym skończyć. Wysilić się trochę, zorganizować i spędzić ze sobą trochę czasu. Przecież pranie i tak musicie wstawić rano jeszcze raz, a kuchni też nic się nie stanie jeśli raz na jakiś czas nie będzie posprzątana zaraz po kolacji. Skorzystajcie z czasu, kiedy dzieci już śpią, a wy możecie być sam na sam. Macie szansę znowu poczuć się jak zakochane dzieciaki nie widzące świata poza sobą. Wystarczy odrobina świeżości i urozmaicenia w czasie, który razem spędzacie.

Znajdźcie czas na randkę
Oczywiście nie wyjdziecie w każdy wieczór, ale raz w miesiącu to minimum, które powinniście sobie dać. Jeśli nie możecie zostawić dzieci z babcią czy ciocią, zainwestujcie w wasz związek wynajmując opiekunkę. To tylko kilka godzin, finansowo was nie zrujnuje, a może odświeżyć to, co między wami jest. Poczujecie się znowu jak kiedyś, gdy mieliście czas na randki. Jeśli chcecie dodać wspólnemu wyjściu pikanterii, umówcie się, że każde samo dojedzie na miejsce i będziecie udawać, że to wasze pierwsze spotkanie, na którym się poznajecie. Kolejnym razem możecie odgrywać zupełnie inne historie. Granicą jest tylko wasza wyobraźnia.
Wspólny sport
Wydaje wam się, że po całym dniu w pracy i z dziećmi, wieczorem nie macie już na nic siły. Na samą myśl o wspólnym treningu, czujecie się jeszcze bardziej zmęczeni. A może warto najpierw spróbować? Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie się w organizmie dopaminy - substancji powodującej, że czujemy się szczęśliwi i mamy ochotę ciągle się śmiać. Możecie pomagać sobie wzajemnie w ćwiczeniach, lub znaleźć takie, które możecie wykonywać wspólnie. Świetną alternatywą dla ćwiczeń jest taniec. Dzieci śpią, więc nie poszalejecie przy głośnej muzyce, ale kilka szybszych kawałków i coś wolnego na koniec na pewno dobrze wam zrobi. Zapewne nie jeden raz zakończy się to całkowicie inną aktywnością fizyczną i masą radości dla was obojga. A skutkiem ubocznym będzie lepsze samopoczucie i świetna kondycja.


Gierki małżeńskie
Ze znajomymi możecie pograć w planszówki, a dla siebie zarezerwujcie czas na nieco inną grę. “Gierki małżeńskie” z rysunkami Andrzeja Mleczki urozmaicą niejeden wspólny wieczór. Sprawdźcie tylko, czy dzieci na pewno śpią i możecie rozpocząć zabawę. Może się okazać, że jest jeszcze mnóstwo rzeczy, których się o sobie dowiecie i zbliżycie się do siebie jeszcze bardziej. Pośmiejecie się w trakcie różnych konkurencji, zadacie sobie podchwytliwe pytania i sprawdzicie czy wiecie wszystko o waszych ulubionych pozycjach. Taka gra nie może skończyć się źle, zapewne oboje wyjdziecie z niej zwycięsko. Może być tylko wstępem to romantycznego wieczoru we dwoje.
Co ciekawe, możecie pograć też w gronie znajomych, bo jest przeznaczona dla maksymalnie czterech par. Jeśli chcecie sobie zafundować wieczór z przyjaciółmi pełen śmiechu, dobrej zabawy i humoru, to zdecydowanie dobry wybór. Będzie też całkiem ciekawą alternatywą na prezent, zamiast szybko więdnących kwiatów lub czekoladek, które pewnie i tak pójdą w boczki.

Kolacja bez talerzy i sztućców
Jeśli macie ochotę na coś pysznego, nie koniecznie musicie wyjmować całą zastawę z szafki. Raz na jakiś czas możecie sobie pozwolić na posiłek w sypialni. Jednak niech to nie będzie taka zwykła kolacja. Tym razem mogą to być owoce i inne smakołyki jedzone prosto z ciała partnera. Dawno nie czuliście się ze sobą tak blisko? Jeśli będziecie powtarzać takie posiłki od czasu do czasu, macie ogromną szansę na powrót tego charakterystycznego dreszczyku z początków waszej znajomości. Kto powiedział, że motyle w brzuchu nie mogą latać przez całe życie? Wystarczy je właściwie karmić.

Dobry film w objęciach partnera
Wspólne oglądanie filmów czy seriali może wydawać się bardzo prozaiczne. Jednak jak często macie na to czas? Znajdźcie chwilę, żeby usiąść razem na kanapie, wtulić się w siebie wzajemnie i obejrzeć coś, co zainteresuje was oboje. Od czasu do czasu warto włączyć coś nudnego i po prostu ze sobą porozmawiać, pośmiać się lub pomilczeć przytulając się do siebie. Takie chwile we dwoje są bardzo cenne i wnoszą wiele dobrych emocji do związku.

Oczywiście pomysłów na wspólnie spędzony czas może być o wiele więcej. Ważne, żebyście znaleźli dla siebie tych kilka chwil. Wyznaczcie sobie 3 wieczory w tygodniu, gdy jesteście tylko dla siebie. Wasz związek odżyje i znów macie szansę poczuć się jak wtedy, gdy się poznaliście.
Trwa ładowanie komentarzy...