"TAKĄ wrażliwość wynosi się z domu, wiec to od nas zależy, jak będą postępować nasze dzieci". Zobacz wzruszający film

Dzieci uczą się wrażliwości od dorosłych.
Dzieci uczą się wrażliwości od dorosłych. Zrzut z ekranu/Facebook/Webniusy
W idealnym świecie byłoby dokładnie tak, jak na tym wideo. Empatia, zrozumienie i pomoc idąca ramię w ramię z serdecznością i przyjaźnią bez względu na to, kto jest w pełni sprawny, a kto w wyniku różnych kolei losu, nie miał tyle szczęścia, by beztrosko biegać.

Uczymy dzieci wszystkiego, ale zapominamy o tym
O tym, czego trzeba nauczyć dzieci, mówi się wiele. Chodzenie, czytanie, pisanie, obsługa komputera – tak, to ważne sprawy. Szkoda, że tak mało uwagi przykłada się do wrażliwości, która jest ogromnie ważna i potrzebna w życiu. Jeżeli nie będziemy uczulać dzieci na pomaganie słabszym i bezbronnym, jeżeli nie nauczymy ich dostrzegać niepełnosprawności wokół siebie, bo sami także jej nie widzimy, od kogo nasze maluchy będą się uczyć?

Gdyby wszyscy ludzie byli tacy jak Ci chłopcy, świat byłby lepszym miejscem! <3 Polub Webniusy po więcej filmików!

Opublikowany przez Webniusy na 24 lutego 2017
Wymagamy od najmłodszych, a sami tak postępujemy?
Trudno wymagać od najmłodszych większej pokory życiowej i uwagi dla innych, niż wykazują dorośli. Jeżeli rodzic przechodzi obojętnie wobec krzywdy innych, jeżeli nie wyciąga pomocnej dłoni, to niech nie oczekuje tego od swojego dziecka. Paradoks polega na tym, że nikt nigdy nie wie, kiedy stanie po drugiej stronie i sam będzie wymagać pomocy, wsparcia i najzwyczajniej w świecie, ludzkiego traktowania.

Ten film pokazuje idealny świat, w którym dzieci nie dzielą się na lepsze i gorsze, szybsze i wolniejsze, sprawne i poruszające się na wózku inwalidzkim. To historia mądrych i wrażliwych dzieciaków, które zostały bardzo dobrze wychowane.

źródło:Facebook/Webniusy

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Trwa ładowanie komentarzy...