"Palisz bele czym – uważaj". Pieczka i Rezigiusz w genialnych spotach. Wojna z sąsiadami trwa

Młodzież zaczyna walczyć w słusznej sprawie.
Młodzież zaczyna walczyć w słusznej sprawie. Zrzut z ekranu You Tube/Planergia
"Nie truj sąsiada — cz.2". Ten spot porównywany jest do brytyjskiej komedii sensacyjnej Guya Ritchiego

Walka ze smogiem trwa – liczy się pomysł
Ze smogiem można walczyć w różny sposób i z różnym skutkiem. Ulotki, reklamy, konferencje. Straszenie, proszenie, informowanie, uświadamianie. Można też próbować trafić do społeczeństwa za pomocą ciekawych spotów, które oprócz wartości edukacyjnej mają także walor artystyczny. Tak jak spoty zrealizowane przez EXA Studio w ramach akcji "Gmina z dobrą energią", które zachęcają ludzi do większej dbałości o środowisko i o sąsiadów. "Nie truj sąsiada" – pod taką nazwą można odnaleźć filmy wykonane na zlecenie 28 gmin Subregionu Zachodniego, koordynowanego przez Planergia.pl. oraz Związek Gmin i Powiatów Województwa Śląskiego.
Spoty dla starszych i młodszych
Pierwszy film, z udziałem Franciszka Pieczki, zrobił ogromną furorę w sieci. Zabawny, mądry, utrzymany w konwencji sensacji i kryminału. Dziś pojawił się w sieci nowy, skierowany do młodych ludzi. Do jego udziału zaproszono Reziego, czyli Remigiusza Wierzgonia — jednego z najpopularniejszych polskich youtuberów.
Patryk Swoboda, prezes zarządu Planergia
informacja prasowa

Spot zarówno pod względem osoby bohatera, jak i przyjętej konwencji, został przygotowany z myślą o młodszych odbiorcach. W końcu zmagania ze smogiem i walka o zdrowie i czyste powietrze to wspólna, międzypokoleniowa sprawa.

Walka za pomocą lornetek i zawieszek
Ten film naprawdę robi wrażenie. Grupa „chłopaków z osiedla”, zazwyczaj kojarzona negatywnie, tu staje się bohaterem pozytywnym. Zamiast za pomocą bejsbola udowadniać, kto ma rację, walczą przy pomocy lornetek i zawieszek. Ich przygotowania do wyjścia w miasto, okraszone cudownymi komentarzami babci ze Śląska, odpowiednią pozą i wpisującym się w schemat wyglądem, z pewnością przypadną do gustu młodzieży. Dziś nie jest obciachem naskarżyć na sąsiada, nie jest wstydem poinformowanie go, że robi źle. Dziś robimy to we wspólnym interesie, dla nas samych, ale i dla naszych bliskich. Walka ze smogiem trwa i świadomość młodzieży wzrasta. Cel osiągnięty.

źródło:Gmina z dobrą energią

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Trwa ładowanie komentarzy...