Dentystka alarmuje rodziców, że po tych lekach należy umyć dzieciom zęby

Pixabay
Mycie języka – to czynność, którą należy wykonywać nie tylko po zjedzeniu posiłku, ale też po zażyciu lekarstw – alarmuje dentystka, która zauważyła, że do jej gabinetu coraz częściej przychodzą mali pacjenci z uszkodzonymi zębami. Post wywołał dyskusję wśród rodziców i … pediatrów.

Dentystka napisała, że zauważyła coś bardzo niepokojącego. - Dzieci, które jeszcze 3-4 miesiące temu miały zupełnie zdrowe ząbki, trafiają do nas z uszkodzonymi, chorymi zębami. Podczas wywiadu, który przeprowadzamy z rodzicami dowiadujemy się, ze wszystkie te dzieci łączy wspólna historia – czytamy na Facebooku Gabinetu Stomatologicznego Ślesin. - Większość dzieci była leczona przez pediatrów lekami wziewnymi np. Ventolin, Pulmicort, Nebbud, Berodual, Flixotide – wylicza dentystka.

Żaden pediatra mnie nie ostrzegł!

Pod postem pojawiło się wiele głosów oburzonych rodziców, którzy nigdy nie usłyszeli od pediatrów, że mają myć zęby dzieciom po tym, jak te zażyją lekarstwa. „To już wiem dlaczego u mojej malutkiej dwie dziurki w mleczakach” – komentuje jedna z mam. Inna dodaje: „Brawo dla autorki postu”. Część rodziców stwierdziła, że słyszała, ale jedynie o konieczności płukania zębów.

Lekarze się bronią

Ponieważ dentystka wprost stwierdziła: „Niestety niektórzy lekarze nie informują, że po każdym przyjęciu leku trzeba dokładnie umyć zęby i cała jamę ustną” - głos zabrali też oburzeni pediatrzy.

- Pracuję na oddziale szpitalnym i każdy wykwalifikowany pediatra informuje o tym że żeby trzeba dokładnie umyć po inhalacjach. Lekarz, który tego nie mówi według mnie jest niedoinformowany albo po prostu przespał wykłady. Przepraszam za tak ostre stwierdzenie ale nie mogę wiecznie słuchać, że lekarz nie powiedział. Jak może nie powiedzieć takiej istotnej rzeczy – czytamy w jednym z wpisów. Szczęśliwie kilkoro rodziców potwierdziło, że otrzymali taką informację w gabinecie.
Trwa ładowanie komentarzy...