Na wodzie, w ogrodzie, na terenach pofabrycznych. Oto najpiękniejsze szkoły na świecie!

Otoczenie, w jakim przebywamy, ma wpływ na nasze samopoczucie, poziom wchłaniania wiedzy i koncentracji. Te szkoły mają niezwykłą architekturę, aż chce się wrócić do szkolnej ławki.

Kolumbia, przedszkole Timayui
Szkoła - ogród, to projekt, który powstał w Santa Marta w Kolumbii. Niewielkie budynki ułożone są jak płatki kwiatów wokół dziedzińca, w otoczeniu ogrodów i sadów. W szkole uczą się dzieci z ubogiej społeczności. Przyjazne środowisko miało pomóc im w nauce.

Słowenia, podstawówka w Lublanie
Architekt Kekec Jure Kotnik odczarował typową szkołę z lat 80. Pionowe, kolorowe belki są bowiem tak zamontowane, że można nimi poruszać. Dzieci mają szansę na poznawanie kolorów i dowolne ich komponowanie.

Francja, Bailly School Complex
Nowoczesny zespół szkół powstał w dawnych pofabrycznych terenach na przedmieściach Paryża. To co wyróżnia projekt to duże przeszklenia, tarasy na dachach, bujna roślinność.

Lagos, Nigeria
Unikalna szkoła na wodzie przycumowana jest w dawnej stolicy Nigerii. W klasach może przebywać łącznie stu uczniów.

Sztokholm, Szwecja
Sercem szkoły jest "korytarz nauki", który promuje idee współpracy i kształcenia. Można z niego wejść do małych sal, w których pracują małe grupy dzieci.

Kopenhaga, Dania
Gigantyczna szkoła, która działa na zasadzie open space. Zajęcia odbywają się na tzw. wyspach.

Australia
Kameralna szkoła nastawia się nauczanie indywidualne lub w małych grupach.

Porto, Portugalia

Centrum edukacji Antas. projekt to dzieło biura projektowego AVA Architekt. Uderzająco prosty a jednocześnie przykuwający wzrok .
Trwa ładowanie komentarzy...