10 rzeczy, których matka nie powie głośno... mimo, że codziennie ich doświadcza

O pewnych emocjach i doświadczeniach nie trzeba mówić głośno, one są i zawsze będą, tak samo silne.
O pewnych emocjach i doświadczeniach nie trzeba mówić głośno, one są i zawsze będą, tak samo silne. Prawo autorskie: molka / 123RF Zdjęcie Seryjne
Doświadczenie macierzyństwa jest sprzeczne ze wszystkimi zasadami logiki. Są rzeczy, o których niewiele matek mówi, a których doświadcza od pierwszej sekundy macierzyństwa.

1.Płacze przez ciebie, bardzo często
Płacze, kiedy dowiaduje się, że jest w ciąży. Płacze, kiedy wydaje cię na świat. Płacze, gdy po raz pierwszy trzyma cię w ramionach. Płacze ze szczęścia i ze strachu. Płacze, bo staje się nierozerwalnie związana z nowym człowiekiem i przepada w nim kompletnie. Matki mają dużo powodów do łez.

2. Chętnie zjadłaby ten ostatni kawałek tortu
Zjadłaby ostatni kawałek ciasta, które zrobiła, a które zniknęło w ustach wszystkich członków rodziny prawie w całości. Jednak zawsze go sobie odmówi, jeśli dasz jakikolwiek znak, że masz ochotę na więcej. I wtedy, kiedy nie dasz, ona będzie to po prostu wiedziała.

3. Sprawiasz jej ból
Boli ją, kiedy gryziesz jej sutki podczas karmienia. Boli, kiedy ciągniesz ją za włosy, które okręcasz wokół swoich małych paluszków. Boli, kiedy wbijasz swoje ostre paznokcie we wszystkie części jej ciała. I bardzo bolało, kiedy wbijałeś jej stopy w żebra, będąc jeszcze w jej brzuchu. A kiedy przychodziłeś na świat, ból był graniczny. Nie wypomni ci go jednak nigdy, bo jesteś dla niej go wart.


4. Zawsze się boi
Boi się o ciebie i to jest ten rodzaj strachu, który nigdy nie przeminie. Od momentu, w którym zostałeś stworzony, robi wszystko co w jej mocy, żeby cię chronić. Będzie ryzykować, zarywać noce, walczyć jak lwica. Masz w niej oparcie i mur bezpieczeństwa, możesz być pewny, że jesteś przy niej niemalże niezniszczalny.

5. Wie, że jest niedoskonała
Jest swoim największym krytykiem i codziennie myśli, co mogła zrobić lepiej. Szczególnie jako twoja matka i opiekunka. I choć chciała być matką idealną, jest człowiekiem, co ideał wyklucza. Popełnia błędy i wkurza ją to.
6. Patrzy, jak śpisz
Przeżywa momenty rozlewającej się w niej miłości, kiedy patrzy na twoją uśpioną twarz. Pomimo że jest wyczerpana i jest środek nocy, a ona przez ostatnią godzinę śpiewała i czytała i tuliła cię w ramionach. Pomimo że bolą ją ręce i opadają jej powieki. W chwili, w której zasypiasz, po prostu patrzy.

7. Nosi cię znacznie dłużej, niż przez dziewięć miesięcy ciąży
Nosi cię i tuli w ramionach często i długo. Trzyma cię, kiedy je, sprząta, czyta. Tuli cię, kiedy śpisz i kiedy jesz. Jej ramiona to miejsce, gdzie czujesz się bezpieczny i szczęśliwy. Ona o tym wie, dlatego cię z nich nie wypuszcza.

8. Twój płacz łamie jej serce
Nie ma bardziej przykrego i niepokojącego dźwięku dla kochającej matki, niż płacz jej dziecka. Za każdym razem, kiedy nie może powstrzymać twoich łez, jej serce pęka na milion drobnych kawałków.

9. Zawsze stawia cię na pierwszym miejscu
Wszystkie twoje potrzeby są dla niej najważniejsze. Może spędzić cały dzień skupiając czas i uwagę na tobie, wieczorem nie wystarczy jej już energii dla siebie... Mimo to, następnego ranka wstanie tylko po to, żeby zrobić dokładnie to samo. Bo zależy jej na tobie, aż tak bardzo.

10. Zrobi to wszystko jeszcze i jeszcze raz
Macierzyństwo ją czasem wykańcza, totalnie daje w kość. Ale zrobi dla ciebie wszystko, teraz, jutro i pojutrze. Zawsze. Jest matką i dla tej jedynej w swoim rodzaju roli, poświęci wszystko. Tylko dla tej roli.

Źródło: brightside.me
Trwa ładowanie komentarzy...