Ta 4-letnia dziewczynka wie, że postanowienia noworoczne... to bujda. Zobacz rozbrajające wideo

"Więc, co teraz? Zrezygnujesz ze wszystkich postanowień?" Zadaje pytanie 4-latka.
"Więc, co teraz? Zrezygnujesz ze wszystkich postanowień?" Zadaje pytanie 4-latka. Screen z YouTube.com
Nowy Rok, nowa ja! Schudnę, przytyję, poprawię, odpuszczę, zrobię lepiej i więcej. Średni czas, w którym odczuwamy najwyższą motywację do realizacji postanowień noworocznych, każdego roku trwa około... tygodnia. Ta 4-latka zdążyła się już o tym przekonać. Ponad 100 tys. osób, które obejrzały wideo z jej udziałem, chyba również.

Jedyny czas na zmiany
Rezolutna dziewczynka w rozbrajającym wideo tłumaczy – Mam problem z postanowieniami noworocznymi, bo ludzie myślą, że to jedyny czas na zmiany. Zgadzam się, że wszyscy potrzebujemy mniejszych lub większych zmian. Ale jedna, duża decyzja ich nie sprawi. Przykro mi – rozkłada ramiona.
Tysiące chwil na zmiany
Dalej mówi o tym, że szkopuł tkwi w małych rzeczach, które robimy na codzień. I dopiero one wszystkie, powoli mogą sprawić różnice. Dziewczynka zadaje pytanie – Czy się zmienisz? Być może. Ale nie wydarzy się to w jednym konkretnym momencie, ale w tysiącach maleńkich momentów. I kontynuuje – Kiedy zdecydujesz się komuś wybaczyć, lub zwolnić tempo swojego życia... Wybierzesz wiarę zamiast zwątpienia, miłość zamiast nienawiści. To momenty, w których wszystko się zmienia! – Tu 4-latka otwiera szeroko oczy, jakby podkreślając oczywistość tego, o czym mówi.

Małych wielki głos
Mamy nieodparte wrażenie, że trudno nie przyznać jej racji. Zamiast wzniosłych priorytetów na ten rok, podejmiemy więc dziś kilka małych, ważnych decyzji. Jedną z nich będzie poświęcenie szczególnej uwagi najmłodszym, nie pierwszy raz bowiem okazuje się, że mają do powiedzenia więcej niż może się nam wydawać.
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • film
Trwa ładowanie komentarzy...