Jak przechowywać mleczaki? Oto 5 genialnych produktów!

Zęby mleczne mogą uratować życie, ale pod jednym warunkiem. Z wyrwanych zębów wyodrębnia się komórki macierzyste, które następnie są zamrażane do temperatury 100 stopni poniżej zera i przechowywane na wypadek rozwinięcia się chorób w przyszłości. Zęby można też przechować na pamiątkę.

Niedawno informowaliśmy, że zęby mleczne są źródłem komórek macierzystych, które się w nich zachowują, nawet po wypadnięciu. 13 lat temu naukowcy odkryli ten fakt i zaczęli to wykorzystywać. Do tej pory pobierano je ze szpiku kostnego, a potem z krwi pępowinowej. Jeśli w przyszłości dziecku przytrafiłby się wypadek i potrzebowałoby zastępczej tkanki to z mlecznego zęba, da się je wyhodować, co może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Niestety, ząb który sam wypadnie, nie jest na tyle „żywy” by pobrano z niego wartościowy materiał. Wymaga się wyrwania ich u specjalisty, o czym informował czaszdziecmi.pl:

“W stanach ta metoda cieszy się niemałym zainteresowaniem. Polega ona na usunięciu dzieciom ząbków, zanim wypadną same. Zatem wizyta u dentysty jest warunkiem koniecznym do spełnienia. Z wyrwanych zębów wyodrębnia się komórki macierzyste, które następnie są zamrażane do temperatury 100 stopni poniżej zera i przechowywane na wypadek rozwinięcia się chorób w przyszłości.”

Zęby można zaś przechować na pamiątkę? Sami zobaczcie:

Drewniany schowek na zęby

Produkt dostępny jest w wersji dla chłopców i dla dziewczynek. Można go zamówić przez stronę pl.aliexpress.com. Ceny pudełek wahają się od 6 – 8 dolarów nawet do 30 dolarów w zależności od dostawcy.


Kolorowe pudełko

Produkt dostępny jest w Smyku. Kosztuje 9,99 zł

Pudełko-zawieszka

Dostępne jest w 5 kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym, różowym, białym. W sklepie r.twenga.pl kosztuje 3,50 zł

Figurka

Pudełko zamykane na magnes. W sklepie fifishop.pl kosztuje 10,89 zł

Drewniana szkatułka

Produkt można zamówić przez stronę pl.aliexpress.com. Cena pudełka wynosi ok. 20 dolarów
Trwa ładowanie komentarzy...