Kobiety znowu wyjdą na ulicę. Fundacje mobilizują do walki o prawa na porodówce!

fot. Pixabay / Parentingupstream / CC0 Public Domain
O bulwersującej sprawie napisaliśmy wczoraj. Minister Zdrowia – po cichu i za plecami - znowelizował zapis w ustawie, który dla rodzących kobiet oznacza brak praw i standardów opieki. Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Lepszy Poród wzywają kobiety do walki o swoje prawa.

„Wzywamy wszystkie kobiety, które już urodziły i doświadczyły naruszenia praw PISZCIE SKARGI - MASOWO! Pokażcie, że znacie i rozumiecie czym są przysługujące Wam prawa i nie dacie ich sobie odebrać” – apeluje na Facebooku Fundacja Lepszy Poród.

Nie oddamy standardów bez walki!

W podobnym tonie grzmi Fundacja Rodzić po Ludzku. „Wkrótce podejmiemy kolejne działania związane z odzyskaniem Standardów. Będziemy potrzebowały Waszej pomocy. Nie oddamy Standardów bez walki!” – czytamy.

Rodzić NIE po ludzku


Fundacja Rodzić po Ludzku ostrzega, że po zmianach chodzenie, swoboda przyjmowania wygodnych pozycji, możliwość korzystania z wanny lub prysznica, intymna sala do porodu, wybór sposobu parcia, możliwość picia w trakcie porodu, nieprzerwany kontakt matki z dzieckiem po porodzie, wsparcie w laktacji będą zależały od decyzji konkretnego lekarza w konkretnym szpitalu.

Poza tym likwidacja standardu pozbawi kobiety możliwości wniesienia skargi, ponieważ nie będą miały do czego się odwołać.
Trwa ładowanie komentarzy...