“Szukam ciepłego domu. Od zaraz” – niezwykłe ogłoszenie 8-latki pojawiło się na popularnym portalu

Wielu tego nie docenia, inni o tym marzą.
Wielu tego nie docenia, inni o tym marzą. Prawo autorskie: elen1 / 123RF Zdjęcie Seryjne
"Poszukuję ciepłego domu, w którym mogę zamieszkać od zaraz" – takimi słowami zaczyna się komunikat na portalu olx.pl, na którym to każdy może coś sprzedać, kupić albo poinformować, że czegoś poszukuję. Na stronie serwisu umieszczane są darmowe ogłoszenia lokalne. Jeden z nich, z regionu „Warszawa, Mazowieckie, Bielany” zaskoczył wielu użytkowników.
Treść ogłoszenia na olx.pl

Dom nie musi być duży, a lokalizacja, kolory ścian i umeblowanie nie mają znaczenia. Marzę, aby mój dom otoczony był zielenią - wystarczy park lub chociaż kilka drzew. Chciałabym mieć sąsiadów - takich, którzy nawet w smutny dzień z uśmiechem powiedzą „dzień dobry”. W domu powinien czekać na mnie ktoś, choć jedna osoba - serdeczna i mądra. Taka, która lubi spacery, rozmowy i rysowanie, bo ja bardzo lubię rysować. Nie jest ważne ile ma lat i jak wygląda. Ważne, żebym w jej domu poczuła ciepło.

Mam na imię Zosia, mam 8 lat i mieszkam w domu dziecka. Szukam ciepłego domu na dłużej.

Przejmują prośba dziewczynki, będącej podopieczną placówki wychowawczej, która marzy o rodzinie, domu albo chociaż przyjacielu, mocno poruszyła internautów. Na jednym z facebookowych profili również zamieszczono wzruszające słowa 8-latki. Tam w komentarzach czytamy:
Komentarze z profilu Mądrzy Rodzice

Szkoda tych wszystkich dzieci sama chciałabym adoptować takie dziecko, ale to bardzo trudne i dalekie.

Miałam raz okazje poznać dziecko, które trafiło z patologicznego domu, do rodziny zastępczej . Niezapomniane przeżycie, kiedy widziałam ten błysk szczęścia u tego dziecka po całym koszmarze, gdy trafiło w odpowiednie ręce.

Ogłoszenie powstało przy współpracy Towarzystwa Nasz Dom oraz Ośrodka Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT, którzy to wspólnie stworzyli akcję wrodziniecieplej.pl. na stronie głównej dowiadujemy się jak możemy pomóc dzieciom, które potrzebują opiekunów. Organizatorzy informują, że jeśli nie mamy możliwości adopcji, czy bycia rodziną zastępczą to wystarcza dwie godziny dziennie, by dać dzieciom choć odrobinę radości i ciepła. Jak to zrobić?
Można zostać wolontariuszem w ośrodku PORT, by móc spędzać z dziećmi czas, czy pomagać im w lekcjach. Jest też możliwość bycia rodziną zaprzyjaźnioną, która może z dzieckiem utrzymywać regularne kontakty, wspierać je bez żadnych zobowiązań prawnych.

Na stronie wrodziniecieplej.pl czytamy: "Ponad 20 tysięcy dzieci marzy o rodzinie, także zastępczej. Poznaj ich historię i pomóż stworzyć ciepły dom".
Trwa ładowanie komentarzy...