Pomóżcie nam wybrać laureatów plebiscytu "Perły mama:Du". Dziś przedstawiamy nominowanych w kategorii "Start-up"

Plebuscyt "Perły mama:Du". Nominowani w kategorii Start-up.
Plebuscyt "Perły mama:Du". Nominowani w kategorii Start-up. Fot. Yulia Grogoryeva/123rf.com
W I etapie plebiscytu “Perły mama:Du” wybraliście nominowanych w 6 kategoriach. II etap pozwoli nam wyłonić zwycięzców. Poznajcie nominowanych w kategorii Start-up i zdecydujcie kto zostanie zwycięzcą.

Szkoła Rodzenia Prenalen
Pierwsza ogólnopolska bezpłatna internetowa szkoła rodzenia. Przygotowuje do porodu przy wykorzystaniu e-learningu. Program ułożony jest tak, żeby uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej mogli wynieść także umiejętności praktyczne. Rozwiązanie dla tych, którzy bez wychodzenia z domu chcą wziąć udział w kursie. Po ukończeniu szkoły każdy uczestnik otrzymuje certyfikat udziału w zajęciach.

Startup Weekend Kids
Warsztaty biznesowe dla najmłodszych. Po trzech dniach zajęć dzieci biorą udział w konkursie, podczas którego realizują pomysły na biznes. W trakcie weekendu poznają podstawy programowania i projektowania graficznego. Zdobywają praktyczną wiedzę biznesową przechodząc drogę od pomysłu do start-upu. Uczą się pracy zespołowej, autoprezentacji i przemawiania publicznego. We wszystkich swoich działaniach mogą liczyć na pomoc zaproszonych ekspertów.

MotoMums
Pierwsza w Polsce usługa przejazdów dla dzieci. Rodzice, którzy nie są w stanie sami odebrać dziecka ze szkoły lub zajęć pozalekcyjnych mogą skorzystać z przejazdu z motomamą. Kierowca wybierany jest przez rodziców spośród polecanych. Przed pierwszym przejazdem można z motomamą porozmawiać lub odbyć jazdę testową. Aktualną lokalizację dziecka można sprawdzić w specjalnej aplikacji. Dzięki niej możliwy jest też stały kontakt z kierowcą. Każda motomama ma za zadanie bezpiecznie dowieźć dziecko do celu.


DrOmnibus
Wyjątkowe, polskie gry mobilne, które pomagają dzieciom z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Firma DrOmnibus stworzyła rozwiązanie – terapię dzieci z Zespołem Downa, autyzmem oraz porażeniem mózgowym. Jest to zestaw 10 gier rozwijający umiejętności dzieci z tymi zaburzeniami. Zabawy są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Umożliwiają także nauczycielowi śledzenie postępów ucznia. Terapeuci oraz nauczyciele dostają specjalny organizer ułatwiający pracę z dziećmi.

Migam.pl
Firma oferująca tłumaczenia z języka migowego oraz jego naukę. Jednak to, co szczególnie zasługuje na uwagę, to stworzony przez nich Tłumacz Migam wykorzystywany głównie w urzędach i centrach obsługi klienta. Jest to usługa natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego z poziomu przeglądarki internetowej. Język migowy różni się składnią i gramatyką od języka polskiego, stąd osobom głuchoniemym trudno zrozumieć szyk pisanego tekstu, a pracownikowi urzędu zdania napisane przez tę osobę. Tłumacz Migam jest w takich przypadkach niezwykle pomocny.

Który z przedstawionych start-upów powinien zwyciężyć w naszym plebiscycie? Zdecydujcie wypełniając naszą ankietę. Już niedługo ogłosimy zwycięzców!

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE