Kto zostanie Człowiekiem roku w plebiscycie "Perły mama:Du"? Zdecydujcie sami

Kto zostanie Człowiekiem roku w plebiscycie "Perły mama:Du"?
Kto zostanie Człowiekiem roku w plebiscycie "Perły mama:Du"? Fot. Prawo autorskie: maximkostenko / 123RF Zdjęcie Seryjne
Rozpoczynamy II etap plebiscytu “Perły mama:Du”. Chcemy przedstawić wam sylwetki pięciu nominowanych w kategorii Człowiek roku. To od was zależy, kto w tym roku zostanie wyróżniony w naszym plebiscycie.

Jurek Owsiak
Działacz charytatywny i społeczny. To on stoi na czele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego pracy zawdzięczamy coroczny Wielki Finał. Dzięki pracy Jurka i Fundacji, w ciągu ponad 20 lat jej działania, zebrano ponad 500 milionów złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych polskich szpitali. Jest także pomysłodawcą i organizatorem największego festiwalu open-air w Europie - Przystanek Woodstock, gromadzącego artystów z całego świata.

Anna Chwałek
Bardzo dobrze rozumie problemy swoich podopiecznych, ponieważ sama przeżyła to samo. Syn Anny choruje na autyzm. Kiedy się o tym dowiedziała, czuła się kompletnie sama z problemem. Nikt nie umiał pomóc na tyle dobrze, by kobieta i jej syn mogli funkcjonować normalnie. Dlatego wraz z innymi rodzicami dzieci chorych na autyzm założyła w 2007 roku Stowarzyszenie Wspólny Świat. Dziś dzieci uczęszczające do przedszkola i szkoły działających przy Stowarzyszeniu mogą liczyć na fachową pomoc i opiekę.

Filip Chajzer
Człowiek niezwykle charyzmatyczny i zarażający dobrą energią. Swoją ogromną popularność w mediach społecznościowych wykorzystuje w działalności charytatywnej. Bardzo często organizowane przez niego akcje są spontaniczne. Każda z nich przynosi efekty przerastająca wyobrażenia nawet samego Filipa. Kieruje się zasadą “Przynajmniej jeden dobry uczynek w tygodniu”. Powtarza, że jeśli każdy wziąłby ją do serca w naszym kraju działo by się znacznie lepiej.


Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka, wybrany na kolejną już kadencję. Funkcję tę pełni od 2008 roku. Pedagog specjalny, działacz społeczny, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Założył zespół dziecięcy “Serduszka”, działający przy fundacji SERCE. Uruchomił linię Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Inicjator licznych kampanii społecznych. Autor wielu publikacji na temat praw dziecka i rodziny.

Kamil Nowak – Blog Ojciec
Bloger parentingowy pokazujący rodzicielstwo z perspektywy ojca. W swoich wpisach niejednokrotnie pokazuje problemy dotykające polskich dzieci. Krytykuje przemoc fizyczną oraz psychiczną w rodzinach. Zwraca uwagę na potrzebę otoczenia najmłodszych opieką i miłością. Promuje wychowanie we wzajemnym szacunku oraz poczuciu bezpieczeństwa.

Każda z przedstawionych osób wnosi coś wyjątkowego w życie wielu ludzi. Który waszym zdaniem powinien zostać zwycięzcą plebiscytu? Oddajcie głosy w naszej ankiecie.

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE