Która z fundacji zasługuje na wygraną w plebiscycie "Perły mama:Du"? Wybór należy do was

5 fundacji zostało nominowanych w plebiscycie "Perły mama:Du".
5 fundacji zostało nominowanych w plebiscycie "Perły mama:Du". Fot. Oksana Bratanova/123rf.com
Perły mama:Du w kategorii Fundacja już niedługo zostaną przyznane. To od was zależy, do kogo trafi to wyróżnienie. Przyjrzyjcie się każdej z nich i wybierzcie tę, która waszym zdaniem zrobiła najwięcej dobrego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fundacja działa od ponad 20 lat. Zbiera środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcych w polskich szpitalach. Każdego dnia aparatura zakupiona przez nich ratuje życie wielu najmniejszych pacjentów. Umożliwia także badania przesiewowe wyłapujące wady w pierwszych dniach życia i pozwalające na błyskawiczne podjęcie leczenia. Na początku każdego roku organizowany jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wielka impreza angażująca w zbiórkę wolontariuszy z całego kraju.

Fundacja Ewy Błaszyk Akogo?
Fundacja założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk i księdza Wojciecha Drozdowicza pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, bardzo często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę wzorzec, mającą 15 łóżek, w Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to projekt BUDZIK, stworzony, by zapewniać dzieciom potrzebną im długą, intensywną i kosztowną hospitalizację oraz neurorehabilitację. Daje im szansę na powrót do zdrowia.

Fundacja Mam Marzenie
Zrzesza jedynie wolontariuszy. Jej celem jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3 - 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające życiu. Dzięki temu dzieci i ich rodzice choć na chwilę mogą zapomnieć o troskach codziennego dnia, a przede wszystkim o chorobie i cierpieniu. Fundacja pozwala im dostrzec także jasne strony życia i daje szanse na spełnienie marzeń, które mogły wydawać się mało realne. Fundacja rozpoczęła działalność w 2004 roku w Krakowie, Poznaniu i Warszawie, dziś działa w całym kraju.


Fundacja Siepomaga
Fundacja, która stworzyła pierwszą w Polsce platformę internetową o tej samej nazwie. Poprzez klikanie w udostępnione akcje, udostępnianie ich samemu oraz wpłacanie datków, można wspierać jej działanie. Fundacja działa na rzecz najuboższych rodzin, ludzi chorych i niepełnosprawnych, ofiar katastrof, ludzi starszych oraz osób represjonowanych. Jedną z bardziej znanych akcji organizowanych przez Fundację Siepomaga jest Pajacyk. Dzięki niej dzieci mogą liczyć na ciepły posiłek w szkole.

Fundacja Rodzić Po Ludzku
Fundacja swoje działanie rozpoczęła od akcji dziennikarzy i działaczy społecznych, którzy w 1994 roku przeprowadzając ankietę wśród rodzących kobiet ujawnili, że w polskich szpitalach poród bardzo często jest przeżyciem traumatycznym. Od tamtej pory działa pomagając zmienić tę rzeczywistość i przywrócić rodzącym godność oraz zadbać o prawidłowe warunki oraz opiekę w tym jednym z najważniejszych momentów życia. Dotychczas dzięki fundacji bardzo wiele się w tej kwestii zmieniło. Jedną z akcji prowadzonych w Polsce jest MLEKOTEKA, program wspierający kobiety w karmieniu piersią.

Wybór nie jest łatwy, ponieważ każda z tych Fundacji wnosi do rzeczywistości dużo dobra. Każda jest wyjątkowa, a ich działania bardzo potrzebne. Pomóżcie nam wybrać Perłę mama:Du w kategorii Fundacja wypełniając naszą ankietę.

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE