"Perły mama:Du" w kategorii Inicjatywa rodzinna. Od was zależy, która z inicjatyw zwycięży

Pomóż nam wybrać Perłę mama:Du w kategorii Inicjatywa rodzinna.
Pomóż nam wybrać Perłę mama:Du w kategorii Inicjatywa rodzinna. juliasudnitskaya / 123RF Zdjęcie Seryjne
W I etapie plebiscytu “Perły mama:Du” wybraliście pięciu nominowanych w kategorii Inicjatywa rodzinna. Są to niezwykłe działania podjęte na rzecz dzieci i rodziców. Takie, które niejednokrotnie dawały wsparcie oraz nadzieję na lepsze jutro. Poznajmy 5 proponowanych przez was inicjatyw.

Program 500+
Rządowy program pomocowy dla polskich rodzin. Na każde drugie i kolejne dziecko państwo wypłaca każdego miesiąca 500 złotych. Najmniej majętne rodziny dostają pomoc także dla pierwszego dziecka. Rodziny mogą liczyć na rządową pomoc od kwietnia 2016 roku. Zapowiedziano kontynuację programu na rok 2017. Pieniądze mają pomóc zaspokoić bieżące potrzeby dzieci oraz zapewnić im dobrą przyszłość.

Szlachetna Paczka
Jest to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który angażuje wolontariuszy w pomoc najuboższym. Co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, grupy ludzi zgromadzone wokół liderów przygotowują świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i samotnych osób. Pomoc dostają ci, którzy realnie jej potrzebują oraz sami podejmują kroki, by zmienić swoją sytuację. Inicjatywa łączy wolontariuszy oraz potrzebujących pomocy.

Program Maluch
Jest to program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mający na celu dofinansowanie tworzenia nowych żłobków oraz utrzymanie już istniejących. Tylko w 2016 roku MRPiPS przeznaczyło na ten cel 151 milionów złotych. Pieniądze trafiły do gmin, osób fizycznych i przedsiębiorstw chcących otworzyć żłobek oraz do uczelni przeznaczających te pieniądze na stworzenie miejsc opieki dla dzieci pracowników oraz studentów.


Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka
Śląska Szkoła Rodzenia, która podczas zajęć wykorzystuje symulator noworodka. W połączeniu z cenną wiedzą doświadczonych położnych daje prawdziwy obraz pierwszych dni z nowym członkiem rodziny. Dodatkowo Szkoła zapewnia coaching, wspierający rodziców w codziennym wychowaniu dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom. Można się na nim nauczyć jak pokonać strach przed działaniem i skutecznie pomóc.

Ośmiorniczki dla wcześniaków
Wcześniaki w polskich szpitalach przytulają się do wydzierganych z włóczki ośmiorniczek. Macki przypominają im pępowinę, a ta kojarzy się z bezpieczeństwem w brzuchu mamy. Inicjatorką akcji jest dr Marta Tomaszewska, pediatra z WSzZ w Kielcach. Poprzez media społecznościowe dotarła do kobiet, które charytatywnie zaczęły tworzyć zabawki. Coraz więcej polskich szpitali bierze udział w akcji.

Głosować możecie klikając w naszą ankietę. Pomóżcie nam w wyborze inicjatywy, która najbardziej zasługuję na Perłę mama:Du!

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE