Skarpetka, która może uratować życie twojego dziecka. Obowiązkowa pozycja do wyprawki

Skarpetka z pulsoksymetrem jest miękka, wygodna i dostępna w różnych rozmiarach.
Skarpetka z pulsoksymetrem jest miękka, wygodna i dostępna w różnych rozmiarach. Screen z Facebook
SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, pomimo rzadkiego występowania, wciąż wzbudza lęk u rodziców. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą najnowsze technologie.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór elektronicznych niań, które umożliwiają nie tylko podgląd czy podsłuch, ale również kontrolę oddechu dziecka. Ciekawą opcją jest również mata elektroniczna, która mierzy funkcję życiowe malucha, kiedy jest ono w łóżeczku. Luką w tym zakresie, okazała się mobilność takiego urządzenia.
I tu pojawia się skarpetka, która nałożona na stopę noworodka, mierzy jego tętno, w każdej pozycji. Sygnał przekazuje do kompatybilnego czujnika, a także, ewentualnie w aplikacji na smartfonie. W miękkiej, bardzo ładnej i dostępnej w różnych rozmiarach skarpetce umieszczony jest pulsoksymetr. Bezbłędnie mierzy puls dziecka, tak jak profesjonalna aparatura medyczna.
Kwestia wyboru tego typu urządzenia, to bardzo indywidualna decyzja każdego rodzica. Warto jednak wiedzieć, jakie fantastyczne opcje jest w stanie zaoferować nam nowoczesna technologia. I w zależności na jaką się zdecydujemy, pozwolić jej na ułatwienie nam codziennej opieki nad maluszkiem.
Trwa ładowanie komentarzy...