Jednym zdjęciem pokazała, że matki mają w sobie MOC. Teraz inspiruje inne kobiety

Karmienie piersią bliźniaków nie przeszkodziło jej spełniać swoich marzeń.
Karmienie piersią bliźniaków nie przeszkodziło jej spełniać swoich marzeń. Fot. Screen z Facebooka
Tak wiele kobiet obwinia dzieci za niepowodzenia w karierze. Ile z nas na macierzyństwo zwala brak realizacji marzeń. I dlaczego tak często słyszy się o konieczności wyboru pomiędzy własnym rozwojem a decyzją o posiadaniu dzieci? Ona pokazała, że to wszystko to tylko wymówki.

Hein Koh na swoim profilu na Facebooku opublikowała zdjęcie, na którym karmi swoje bliźniaki. Nie było by w tym niczego dziwnego, gdyby nie laptop na jej kolanach. W swoim wpisie Hein krytykuje postawę Mariny Abramovic, która twierdzi, że posiadanie dzieci zamyka drogę do kariery artystycznej
Hein Koh

Kiedy moje bliźniaki skończyły 5 tygodni, poza brakiem snu i ciągłego (co 2-3 godziny, 24/7, każde trwające 45 minut) karmienia piersią, nie robiłam nic. Marina Abramovic myśli, że dzieci przeszkadzają rodzicom w realizowaniu ich artystycznej pracy, ale jak trafnie określa jej zdanie @dubz19, "piep*zyć to". To są doświadczenia Mariny i może w jej przypadku tak jest, jednak nie jest to prawda dotycząca wszystkich.

Hein uważa, że posiadanie dzieci otworzyło ją na sztukę. W dodatku pozwala jej lepiej wykorzystywać czas. Macierzyństwo nauczyło ją rzeczy, których nigdy nie doświadczyłaby. Nie wierzy też w to, że będąc mamą nie może skupiać się także na swoim rozwoju.
Hein Koh

Bycie mamą pomogło mi stać się lepszą artystką. Nauczyłam się bardzo efektywnie korzystać z czasu, ustalać priorytety i być osobą wielozadaniową. Nauczyłam się funkcjonować bardzo mało śpiąc, a z chaosu i szaleństwa jakie pojawiło się w moim życiu, czerpać nowe emocje, które przenoszę do mojej pracy czyniąc ją ciekawszą.

Jednak Hein nie uważa, że rodzice są lepszymi artystami niż bezdzietni. Podkreśla, że to indywidualny wybór każdego. Jednak nie pozwala sobie na wymówki i ciężko pracuje, żeby pogodzić obie role, które nadają pełnię jej życiu.
Źródło: boredpanda.com
Trwa ładowanie komentarzy...