Rozmawianie z niemowlakiem jest możliwe. Wystarczy nauczyć się dziecięcego języka znaków

Fot. Screen z Pinteresta
Fot. Screen z Pinteresta
Jak się okazuje, z rocznym maluszkiem można się dogadać. Nie chodzi wcale o to, by nauczyć się odróżniać czy dziecko płacze na jedzenie czy na zmianę pieluszki. Wystarczy wykuć na blachę niemowlęcy język znaków.Nancy Cadjan, właścicielka serwisu Sign Babies, zapewnia, że można zacząć komunikować się z dzieckiem przy użyciu gestów już w momencie, gdy niemowlę rozpoczyna 4 miesiąc życia. Należy jednak mieć na uwadze to, że pociecha nie odpowie nam przy pomocy znaków aż do 7 a może nawet do 9 miesiąca życia. Dopiero wtedy osiągnie ona bowiem odpowiednią koordynację ruchową, dzięki której będzie mogła odpowiednio manipulować rękoma.

Rozmawianie z dzieckiem przy użyciu języka znaków niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia ono rodzicom adekwatne reagowanie na potrzeby dziecka między 8 miesiącem a drugim rokiem jego życia. Chcąc nauczyć maluszka języka znaków, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Znaki należy wprowadzać stopniowo, zaczynając od tych najprostszych, np. "daj" czy "więcej". Jak najczęściej komunikuj się z niemowlęciem za pomocą gestów. Stosuj je podczas wszystkich codziennych rytuałów, np. w trakcie kąpieli, spożywania posiłków lub szykowania się do spania. Im więcej osób zacznie rozmawiać z dzieckiem za pomocą języka znaków, tym większe szanse na to, że maluszek sprawnie się go nauczy.

Oto najważniejsze znaki, które pomogą ci porozumieć się z dzieckiem na co dzień:
Poniższe, natomiast, przydadzą się podczas przygotowań do snu:
Kolejne to już wyższa szkoła jazdy. Przydadzą się, gdy Twoje dziecko zacznie spożywać pokarmy stałe:
Albo też pomogą porozumieć się z malcem w trakcie zabawy:
Nauka języka znaków, zarówno dla mamy, jak i dla maluszka, stanowi niemałe wyzwanie. Jednak, jest to bez wątpienia gra warta świeczki.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...