Sprawdź rocznik swojego dziecka i jego dalszą edukację po reformie. Co nas czeka?

Osiem lat szkoły podstawowej, w tym edukacja wczesnoszkolna w klasach I-IV i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego. To najważniejsze założenia nowej reformy edukacji. Minister Anna Zalewska podkreśla, ze takie rozwiązanie doprowadzi do wzmocnienia edukacji wczesnoszkolnej.

Rodzice maluchów uczących się w szkołach podstawowych już takimi entuzjastami nowego rozwiązania nie są. Głównie dlatego, że nie do końca wiedzą jak potoczy się szkolny los ich pociech. Pierwszy rocznik, który zostanie objęty reformą to uczniowie, którzy 1 września 2017 r. rozpoczną naukę w szkołach powszechnych, czyli tegoroczne sześciolatki oraz uczniowie, którzy powinni wówczas pójść do I klas gimnazjów (czyli ci, którzy w minionym roku chodzili do klas V szkół podstawowych), trafią oni do VII klas szkół powszechnych. Przygotowałyśmy grafikę ułatwiającą zrozumienie nadchodzących zmian.
Ministerstwo zapowiada, że że wygaszanie gimnazjów ma przebiegać tak, by rodzice i uczniowie tego procesu nie zauważyli. Trzymamy kciuki za maluchy, by dzielnie zniosły czekającą ich rewolucję.
Trwa ładowanie komentarzy...