To mógłby być Twój list: “Cześć Maluchu! Oto wszystkie straszne rzeczy, które zrobimy Ci zanim skończysz 2 latka”

Prawo autorskie: radist / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: radist / 123RF Zdjęcie Seryjne
Właśnie wróciłaś z maluszkiem do domu. Już prawie tydzień jesteście razem. Przygotowałaś sobie przemowę? Przecież tak wiele Was czeka! To będzie prawdziwa przeprawa. Myślę sobie, że przed niektórymi rzeczami warto bobasa uprzedzić.

Pół żartem, pół serio mogłabyś na przykład napisać do niego list. Pod tym poniżej, ja się podpisuję! A ty?

Drogi Maluszku,

Witaj na świecie! Chciałabym Cię uprzedzić, że...będzie się działo! Na razie śpisz sobie spokojnie jak aniołek, ale uwierz mi, będzie różnie. Dla mnie i Twojego Taty to również będzie wyzwanie. Znając nas, możemy czasem nawalić, dlatego pomyśleliśmy, że warto od razu Ci o tym opowiedzieć. No cóż, może będziesz mógł się na to wszystko jakoś lepiej przygotować..

Tylko nie myśl sobie, że mamy złe zamiary! Nic podobnego. Wiesz, kiedyś to zrozumiesz, ale nikt nie jest idealny. Kochamy Cię nad życie i będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by zdobyć tytuł Super Tatusia i Super Mamusi, ale.. coś mi się wydaję, że zanim skończysz dwa latka możemy nieźle nabroić. Nie miej nam tego za złe, ale tak “jakby co”, wolę już dziś przyznać Ci się do strasznych rzeczy. Otóż może przydarzyć się, że…

1. Zupełnie PRZEZ PRZYPADEK, w trakcie zmieniania Twojej pieluszki, jej zawartość, delikatnie mówiąc, nieco wymknie się spod kontroli i może na przykład niespodziewanie znaleźć się na Twojej głowie.

2. Całkowicie nieumyślnie zgubię tego Twojego jedynego, ukochanego pluszaka lub jaśka bez którego nie możesz spać. Jeszcze nie jesteś w stanie tego zrozumieć, ale rzeczy martwe bywają bardzo złośliwe.

3. Twój ukochany smoczek pewnego dnia zniknie. Będzie oczywiście prowadzone dochodzenie ale mogę już teraz zdradzić Ci, że sprawa zostanie umorzona. Z powodu braku dowodów zbrodni.

4. Pozwolę Ci upaść. Bezwiednie też mogę dopuścić do tego, że sturlasz się z kanapy albo potkniesz o coś...albo uderzysz głową. Wiesz, ja oczywiście zrobię wszystko, żeby tak nie było, ale czuję, że będziesz czasem poruszał się z szybkością torpedy.

5. Czasem, jak będę obcinać Twoje maleńkie paznokcie, może się zdarzyć, że zadrży mi ręka. Przepraszam Cię z góry za wszelkie małe draśnięcia, których będę przyczyną.

6. Być może pozwolę Ci płakać przez 2 minuty i wcale nie będę zwracać uwagi, że to robisz, ponieważ będę baaaardzo zajęta np zmywaniem Twojej kaszki z mojej bluzki.

7. Będę zakopywać kawałeczki gotowanej marchewki albo groszku w puree z ziemniaków. Ale nie martw się, nawet się nie zorientujesz.

8. Założę Ci coś, co nie do końca może Ci się spodobać za 20 lat… Na przykład ten cudowny, pluszowy komplecik z uszami misia lub skafanderek, w którym będziesz wyglądał jak mały słonik. Wybacz, ale to będzie tak urocze, że nie będę mogła się powstrzymać.


9. Pozwolę Ci nasikać do wody w wanience, w której będę Cię kąpać.

10. Zrujnuję Twój wizerunek w mediach społecznościowych zanim będziesz potrafił włączyć komputer, ponieważ upublicznię tam jedno z moich niesamowitych odkryć, które na pewno się przydarzą. Na przykład opowiem tę niesamowitą historię, kiedy to wycelujesz czymś w tatę podczas przewijania..

11. Będę Ci dawać do zjedzenia te wszystkie papki dla dzieci o dość wątpliwym zapachu i kolorze.

12. Będę Cię dawać do potrzymania tym wszystkim dziwnym ludziom, którzy będą się Tobą zachwycać. Możesz wtedy poczuć osobliwe zapachy: fiołków, naftaliny i różne takie…

13. Będę unosić twoje rączki do góry i ekscytować się: “Jaki duży jest mój chłopczyk?! TAAAAKI duży jest mój chłopczyk!”.

14. Będę nosić przy sobie takie fascynujące, kuszące, świecące pudełeczko z przyciskami i za każdym razem, gdy będziesz się chciał nim pobawić będę mówić: “Nie Kochanie, nie wolno, to mamusi telefon.”

15. Mogę czasem mówić jakieś głupoty i robić głupie miny, i całować Cię. Wszędzie.

16. Pewnie nie raz pozwolę Ci zjeść mojego włosa..
..albo naszyjnik
..lub Twoją własną
..bądź kłaczki kurzu, gdy zaczniesz raczkować.

17. Czasami pozwolę Ci się pobawić tymi wszystkimi błyskotkami i super gadżetami, które Mamusia nosi w torebce. Nie na długo jednak, gdyż po chwili Ci je zabiorę, bo dojdę do wniosku, że zaraz wybijesz sobie oko. Tak, będziesz wtedy płakać.

18. Może być również tak, że coś przeoczę i rzeczywiści wsadzisz sobie coś w oko..

19. Pozamykam różne rzeczy na zamki, których nie będziesz mógł otworzyć. Wszystko po to, byś nie mógł się tym wszystkim bawić…

To chyba wszystko, ale wiedz, że mogłam coś przeoczyć. W każdym razie mówię Ci, będzie fajnie!

Pamiętaj, że Mamusia i Tatuś kochają Cię nad życie!

Źródło: the Stir
Trwa ładowanie komentarzy...