Zenek po dziadku czy Lilia po kwiatku? Sprawdź, co imię dziecka mówi o tobie

Prawo autorskie: choreograph / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: choreograph / 123RF Zdjęcie Seryjne
Imię dla dziecka to ważny wybór. Jego skutek będzie przecież towarzyszyć Twojemu maluchowi przez całe jego życie. Zdecydować się na miano po dziadku czy po znanym pisarzu, a może na przekór światu, wybrać coś niezwykle oryginalnego? Ta selekcja jest nie na żarty, gdyż imię to przecież ważna wizytówka. Niekiedy wierzy się nawet, że niesie ona ze sobą konkretne plany na przyszłość lub cechy charakteru.

Choć imię otrzyma Twoje dziecko, wybór należy do Ciebie, a każda podjęta decyzja coś przecież o nas świadczy. Laura Wattenberg, autorka książki “The Baby Name Wizard”, twierdzi, że gdy rodzi się dziecko, przyznawane mu miano więcej dowodzi o rodzicach, niż o samym maleństwie:
“To imię nie należy do Ciebie - dokonujesz wyboru, ponieważ Twoje dziecko nie może samodzielnie tego zrobić - ale mówi dużo o Twojej osobowości”.

Sprawdź co dokładnie...
Jeśli Twoje dziecko ma niespotykane imię
Oznacza to, że lubisz wychodzić przed szereg i chcesz być w centrum uwagi.

Laura Wattenberg twierdzi, iż “Obecnie trwa rewolucja i według niektórych rodziców im bardziej wymyślne jest imię dziecka tym lepiej”. Już nie tylko gwiazdy szaleją nazywając maluchy Apple (Gwyneth Paltrow) czy Inspector (Jason Lee). Rodzice nieznani z pierwszych stron gazet również pragną zaszaleć.


Wybór oryginalnego imienia dla pociechy oznacza, że rodzic jest osobą kreatywną i pragnącą wzbudzić uwagę innych. Takie osoby nie tylko pragną, aby ich dzieciom łatwiej było się wyróżnić i zostać zapamiętanym, ale także chcą zapewnić sobie samym zainteresowanie. Jeśli powiesz komuś, że Twoja córka ma na imię Freya, każdy będzie chciał, abyś mu opowiedzieć skąd taki pomysł. 5 minut blichtru dla Ciebie zapewnione!
Jeśli Twoje dziecko ma imię z innej epoki
To znak, że jesteś konserwatywna lub...modna!

Antonina, Hanna, Miłosz, Gabriela - te imiona wracają do łask! Są absolutnie na topie. Rodzice, które po nie sięgają, znają się na aktualnych trendach i chcą iść z duchem czasu właśnie poprzez powrót do przeszłości.

Z drugiej strony jednak rodzice, którzy wybierają staromodne imiona mogą okazać się osobami, które wręcz stronią od mody. Przy swoim wyborze kierowali się oni przywiązaniem do tradycji, niechęcią do zmian lub zachowawczą postawą do życia.
Jeśli Twoje dziecko ma imię, które zapisuje się w nietypowy sposób
Wyróżnia Cię to, że zawsze chcesz być inna niż wszyscy.

Niektórzy rodzice wybierają tradycyjne imiona, ale zmieniają sposób ich zapisu np.: Weronica - pisane przez “c” zamiast “k” lub Alexander - zapisywane przez “x” zamiast “ks”. Niby mała zmiana, a jaki efekt.

Taki wybór cechuje rodziców, którzy są osobami lubiącymi się wyróżniać w sposób dyskretny, nie budzący sensacji. Chcą oni być uważani za wyjątkowych, ale w sposób wysublimowany. W życiu bardziej chodzi im o prestiż niż o sławę.
Jeśli Twoje dziecko otrzymało imię po znanej osobie
Oznacza to, że dręczą Cię niespełnione marzenia.

Nieraz rodzic, który wybiera imię sławnej osoby, wierzy, iż niesie ono ze sobą “magię” powodzenia. Czyni tak najczęściej dlatego, iż sam czuje, że jego marzenia lub talenty zostały zaprzepaszczone i chce w jakiś sposób już na starcie uchronić przed porażką swoje dziecko.

Nie zawsze marzenia rodziców muszą być związane z tym, z czego zasłynęła osoba, na której wzorowane było imię dla dziecka. Chodzi tutaj o sam fakt odniesienia sukcesu.
Jeśli Twoje dziecko nazywa się tak samo, jak ktoś z rodziny
Jest to dowód na to, że jesteś osobą wrażliwą i sentymentalną.

Rodzice, którzy wybierają swoim dzieciom imiona po przodkach, dużo uwagi poświęcają swojej rodzinie. Zwykle jest ona priorytetem w ich życiu. Osoby te są przywiązane do rodzinnych tradycji oraz dumne ze swoich korzeni. Ponadto cechuje je duża wrażliwość i czułość. Nieraz są bardzo romantyczne, kochają malarstwo fotografię i poezję.
Jeśli imię Twojego dziecka kojarzone jest z innym krajem
Może to być oznaka, że kochasz podróże lub jesteś przesądna.

Czasami zdarza się, że rodzice wybierają imiona związane z inną kulturą, np.: kojarzące się ze Wschodem lub pochodzące z Grecji. Nieraz jest to oznaka ich przesądności. Imię ma pełnić rolę talizmanu na szczęście, gdyż jest ono związane jest z miejscem, w którym poznali się rodzice lub z krajem, w którym spędzili oni swój miesiąc miodowy.

Bywa również tak, że rodzice są podróżnikami i często wybierają się na wyprawy razem se swoimi maluszkami. Wtedy nadanie imienia typowego dla odległych regionów na świecie ma na celu uczczenie ich rodzinnej pasji.

Źródło: Parents
Trwa ładowanie komentarzy...