Zabawka idealna - masz ją w domu? Nigdy się nie znudzi twojemu dziecku

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Wybranie zabawek odpowiednich do wieku i zainteresowań dziecka jest dla rodziców sporym wyzwaniem. Dobrze, jeśli są one w stanie zaangażować malucha przez dłuższy czas, a dodatkowo rozwijać jego kreatywność, wyobraźnię oraz zdolności. Czy możliwe jest znalezienie produktu, który spełni wszystkie te kryteria?

Wiek i zainteresowania
Odpowiednio wybrana zabawka powinna być dopasowana do wieku i możliwości poznawczych dziecka. Zbyt łatwą szybko straci zainteresowanie, natomiast zbyt trudna, może zadziałać na malucha zniechęcająco. Najlepsze zabawki to takie, które „rosną” wraz z dzieckiem, towarzysząc mu na kolejnych etapach rozwoju i dając coraz większe możliwości zabawy. Innym ważnym aspektem jest wybór produktu, który pomoże maluchowi w rozwijaniu jego zainteresowań. Warto zwracać uwagę na to, co szczególnie przykuwa uwagę naszego małego odkrywcy i podsuwać mu produkty, które podsycą, a nie uśpią jego ciekawość.

Zabawka, która się nie znudzi
Wielu rodziców zna problem zabawek, które choć były spełnieniem dziecięcych marzeń, szybko przestały być dla maluchów atrakcyjne. Kilka dni zabawy, a potem kurzenie się w kącie. Niestety, taki los spotyka produkty, które dają dziecku bardzo ograniczone możliwości. Szukając zabawki, która nie znudzi się po kilku godzinach, warto wybrać taką, która pozwala na kreatywne podejście do zabawy i różnorodne jej modyfikacje.

Wspólna zabawa
Bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest spędzanie czasu z rodzicami. Najlepszym sposobem na zbliżenie się do swojej pociechy i poznanie jej potrzeb oraz marzeń jest wspólna zabawa. Dzieci, szczególnie małe, nie potrafią jeszcze rozmawiać o swoich przemyśleniach i uczuciach, dlatego obserwowanie świata wyobraźni, który pojawia się w zabawie, daje rodzicom dużą wiedzę o tym, co myśli i czuje ich dziecko.


Dobry wybór
Podsumowując, dobrze dobrana zabawka powinna odpowiadać umiejętnościom i zainteresowaniom dziecka oraz pozwalać na kreatywną i wspólną zabawę. Biorąc pod uwagę to, że dzieci uwielbiają tworzyć, warto zamiast gotowego produktu, dać im narzędzie, które pozwoli im wykreować własne światy i rozwinąć swoją wyobraźnię. Dobrą propozycją takiej zabawki jest ciastolina Play-Doh. Pozwala ona samodzielnie i bez wysiłku realizować swoje pomysły nawet najmłodszym dzieciom oraz stwarza idealną przestrzeń do wspólnej zabawy. Zabawa ciastoliną, oprócz kreatywności, pomaga ćwiczyć też zdolności manualne i tzw. małą motorykę oraz grafomotorykę u dzieci. Przekłada się to na późniejsze umiejętności pisania, chwytania, rysowania, a nawet wiązania butów czy zapinania guzików!

Dużą zaletą ciastoliny Play-Doh jest szeroki wybór produktów i zestawów, które możemy dobrać zarówno do wieku, jak i do zainteresowań dziecka. Podstawą są oczywiście Tuby z ciastoliną zawierające masę plastyczną. Dostaniemy je zarówno pojedynczo, jak i w różnokolorowych czteropakach. To właśnie one stają się bazą do realizacji wszystkich dziecięcych pomysłów! Zestawy kreatywne oferowane przez Play-Doh to między innymi Szalony fryzjer, Kolorowe wiaderko, Wiaderko kreatywności i Szalone zoo. Każdy z nich tworzy różnorodne możliwości kreatywnej zabawy. Dodatkowo, w sklepach znajdziemy też kolekcję Town, która pozwala stworzyć ciastolinowe miasteczko (zawierające m.in. samochód z lodami i remizę), kolekcję z filmów My Little Pony i Frozen oraz serię Słodkości pozwalającą na zabawę w małego cukiernika i tworzenie ciasteczek, tortów czy lodów. Zobaczcie kilka inspiracji:
Więcej ciekawych pomysłów znajdziecie na stronie playdoh.pl oraz na Facebooku Play-Doh!

Zabawa musi rozwijać
Dobra zabawa to taka, która oprócz rozrywki daje też dziecku możliwość rozwoju. Nie ważne, czy wolicie być strażakami, cukiernikami czy projektantami fantazyjnego świata, ważne jest wasze zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. To właśnie on jest dla dziecka najbardziej wartościowy. Dobrze dobrana zabawka pomoże wam go zorganizować!
Trwa ładowanie komentarzy...