Rząd ma dość otyłych obywateli? Czeka nas rewolucja. Pomoc terapeutów, porady żywieniowe i specjalne etykiety

Fot. Pexels / [url=https://www.pexels.com/photo/closeup-photo-of-hand-choosing-donut-6383/]kaboompics.com[/url]/[url=https://www.pexels.com/photo-license/]CC0 License[/url]
Fot. Pexels / kaboompics.com/CC0 License
„Dobrej zmiany” ciąg dalszy. Rząd tym razem zamierza zabrać się za obywateli, którzy szczupłą sylwetką pochwalić się nie mogą. Rządzący wpadli na pomysł, jak walczyć z nadprogramowymi kilogramami Polaków i przygotowują program, który ma rozwiązać problem otyłości w Polsce.

Zespoły terapeutyczne
To rozwiązanie dla tych rodzin, w których przynajmniej dwie osoby są zagrożone otyłością. Terapeuta zapewni profesjonalną pomoc dietetyczną, psychologiczną, jak również medyczną. To lekarz pierwszego kontaktu zdecyduje, czy powinniśmy rozpocząć terapię. Dobra wiadomość jest taka, że za otrzymaną pomoc zapłaci Państwo. Dodatkowo mogłyby powstać grupy wsparcia, ale jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, byłoby to już w gestii samorządów. Kolejnym pomysłem na walkę z otyłością jest umieszczanie na produktach etykiet, które miałyby ostrzegać przed spożywaniem niezdrowej żywności.
Zadbajmy o dzieci
I zacznijmy jak najwcześniej – to pomysł rządu na walkę z otyłością u najmłodszych. Rodzice dzieci, które nie ukończyły jeszcze 5. roku życia mieliby otrzymać fachową poradę żywieniową, której finansowanie zająłby się Narodowy Fundusz Zdrowia.

Starsze dzieci dodatkowo mogą liczyć na atrakcyjne formy zajęć sportowych, które miałyby zachęcić uczniów do większego ruchu i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego.

Rządzący nie zapominają też o dorosłych. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otrzyma specjalne zadanie. W zakładach pracy miałyby bowiem powstać programy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Projekt obecnie jest na etapie konsultacji rządowych.

Źródło: Gazeta Prawna
Trwa ładowanie komentarzy...