Zanim zdecydujecie się na dziecko, ślub czy kredyt. 20 pytań, na które musisz znać odpowiedź

Prawo autorskie: rido / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: rido / 123RF Zdjęcie Seryjne
Przed wami naprawdę ważny krok, planujecie kupno swojego mieszkania, wzięcie ślubu albo zostanie rodzicami. Nic dziwnego, że nachodzą cię różne wątpliwości. Gdyby istniał magiczny sposób, żeby sprawdzić trwałość waszego związku, nie omieszkałabyś z niego skorzystać.

Niestety, nikt nie podejmie za ciebie tej decyzji i mimo strachu, jaki w tobie wyzwala, musisz zmierzyć się z nią sama. Jest jednak kilka pytań, które pomogą ci w rozstrzygnąć, czy osoba z którą chcesz spędzić życie jest tą właściwą. Znajdź chwilę dla siebie i szczerze na nie odpowiedz, nie oszukuj, bo jedyną osobą, którą możesz nabrać, jesteś ty sama.

1. Czy ten związek sprawia, że jestem lepszą wersją siebie?
Przypomnij sobie siebie sprzed związku. Jak się zachowywałaś, jakie miałaś pasję, czy o siebie dbałaś? A teraz pomyśl o tym jak wygląda twoje życie. Jeśli jesteś tak samo lub nawet bardziej z siebie zadowolona to znaczy, że dobrze się dobraliście.

2. Czy naprawdę się akceptujemy?
Przed wami decyzja, która zwiąże was na kolejne długie lata. Spędź je z osobą, która sprawia że czujesz się autentyczna, niepowtarzalna i wyjątkowa bez udawania kogoś, kim nie jesteś.

3. Kim jestem?
No właśnie. Kim jesteś oprócz bycia „kobietą swojego mężczyzny”?

4. Czy jestem szczęśliwa w tym związku?
Mówi się, że związek to ciężka praca, ale niesie też ona za sobą wyraźną poprawę jakości życia. Nie jesteśmy z kimś żeby się męczyć, ale po to żeby być szczęśliwszym. Ślub czy dziecko nie sprawią, że wasz związek magicznie się naprawi.


5. Czy jestem gotowa na zobowiązania?
Decyzja, którą podejmiesz spowoduje w twoim życiu nieodwracalne zmiany. Czy jesteś na nie gotowa? Czy naprawdę chcesz być w tym związku przez resztę życia, czy tkwisz w nim bo zainwestowałaś swój czas i wysiłek, więc szkoda ci go zmarnować?

6. Co mogę zrobić, żeby nasz związek był trwalszy?
Może powinnaś być bardziej uważna, rozprawić się z demonami przeszłości, poświęcić więcej czasu partnerowi? Jeśli decydujecie się na wejście na kolejny poziom związku, musisz być gotowa, żeby dać z siebie jeszcze więcej niż dotychczas.

7. Czy nasz związek jest zbalansowany?
Czy oboje tak samo dużo dajemy i bierzemy? A może jedna osoba zawsze robi wszystko „bardziej”? Bardziej kocha, bardziej się stara? Związki, w których istnieje taka nierównowaga są mocniej narażone na rozpad.

8. Czy umiemy się razem bawić?
Planujecie spędzić razem życie, więc chyba nie chcecie umierać z nudy!

9. Czy umiemy bawić się bez siebie?
To świetne, że spędzacie razem mnóstwo czasu, ale nie zawsze będziecie mieli taką możliwość. Jeśli każdy wieczór bez twojego partnera powoduje u ciebie rozpacz, to możliwe że wasza relacja nie jest zdrowa.

10. Dlaczego jestem w tym związku?
Z powodu miłości, szacunku i zaufania? A może ze strachu przed samotnością lub z wygody?

11. Gdzie zmierza ten związek?
Dobrze jest żyć tu i teraz, ale jeśli wasze wizje przyszłości diametralnie się różnią, to może być wam ciężko dojść do porozumienia w kluczowych sprawach.
12. Czy naprawdę ufam mojemu partnerowi?
Bez zaufania nie da się zbudować satysfakcjonującej relacji. Nie i już. Żadnych „zasad ograniczonego zaufania” i ukradkowego przeglądania telefonu!

13. Czy on jest dobrym człowiekiem?
Po prostu, nie tylko dla ciebie. Czy jest miły, uprzejmy, odnosi się do innych z szacunkiem?

14. Czy on mnie pociąga?
Ustalmy to raz na zawsze, to że wraz z ustaniem pierwszej fazy związku mija ten ogromny erotyczny szał, nie oznacza że automatycznie przestajecie się sobie podobać. Bycie w związku z kim kto nie potrafi wzbudzić w tobie pożądania, jest wobec niego nie w porządku i prędzej czy później wyjdzie na jaw.

15. Czy jestem w tym związku rodzicem czy partnerem?
Dbanie o ukochaną osobę jest normalnym elementem związku, ale jeśli czujesz, że zastępujesz swojemu partnerowi matkę to coś tu jest ewidentnie nie tak.

16. Czy mogę na niego liczyć?
Czy masz poczucie, że kiedy będziesz miała problemy, to twój partner zrobi wszystko co w jego mocy, żeby ci pomóc? Czy jest osobą która daje ci poczucie bezpieczeństwa i potrzebne wsparcie?

17. Czy nasze poglądy sięzgadzają?
Niektóre pary omijają takie tematy jak religia, małżeństwo, dzieci ponieważ liczą na to, że sprawy „same się ułożą”. Tymczasem może okazać się, że po jakimś czasie oboje poczujecie się oszukani, kiedy okaże się, że partner widzi te same sprawy zupełnie inaczej niż ty. Nie musicie mieć takich samych poglądów, ale czy potraficie zrozumieć perspektywę drugiej osoby?

18. Czy razem się rozwijamy?
Kiedy jedna osoba blokuje drugiej rozwój, szybko pojawia się frustracja. To dobrze jeśli macie swoje własne zainteresowania i pasje. Nie możecie się w nich blokować.

19. Czy wciąż jesteś sobą?
Czasami miłość sprawia, że zupełnie zatracamy swoją tożsamość.

20. Co mówi mi moja intuicja?
Wsłuchaj się w siebie i odpowiedz sobie na pytanie czego naprawdę chcesz. Pewnie gdzieś w głębi siebie jesteś tego bardziej niż pewna.

Źródło: popsugar.com
Trwa ładowanie komentarzy...