"Czy będziesz żył dalej, gdy mnie zabraknie?" Zanim powiesz sakramentalne TAK zadaj te 7 pytań

Na twoim palcu lśni pierścionek zaręczynowy, data ślubu ustalona, ksiądz powiadomiony, sala zarezerwowana, a na suknię ślubną najlepsze specjalistki nanoszą ostatnie poprawki. Wszystko zapięte już na ostatni przysłowiowy guzik. Możecie usiąść i odetchnąć, cieszyć się sobą i odliczać dni do jednego z najważniejszych wydarzeń w waszym życiu.

Zanim jednak powiecie sakramentalne „TAK”, zanim obiecacie, że zawsze i na zawsze, że w zdrowiu i chorobie, że na dobre i na złe – POROZMAWIAJCIE. Zadajcie sobie kilka pytań, na które szczerze odpowiedzcie. Może się wydawać, że są oczywiste i banalne. Może się wydawać, że nic nowego do waszego związku nie wniosą. To nieprawda. Bo jak napisał Antoine de Saint-Exupery: „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku”. Sprawdź, czy twój kierunek jest waszym kierunkiem. Jasne, pięknie jest się różnić, ale czy w każdej sprawie?

Dlaczego chcesz spędzić ze mną resztę życia?
Bo cię kocham – padnie odpowiedź.
-Za co mnie kochasz?
-Kocham cię nie za coś lecz pomimo wszystko.
Tak, to jedna z najbardziej banalnych i chyba śmiało można powiedzieć, idiotycznych odpowiedzi. Kochamy partnera za to, co dla nas robi, za to jak nas traktuje, jaki jest. Śmiało i odważnie powiedzcie za co siebie cenicie, co doceniacie, co jest dla was ważne.
Czy jesteś gotowy być ze mną zawsze?
„I że nie opuszczę cię aż do śmierci” to nie tylko pusta, oklepana regułka. Musicie być świadomi i przygotowani na to, że w waszym wspólnym życiu obok wielu radosnych i dobrych dni, będą momenty, kiedy będziecie musieli być dla siebie wsparciem. Stanąć na wysokości zadania i bez względu na wszystko – BYĆ. Czy jesteście na to gotowi?


Czy jesteś gotowy na kompromisy?
Mówią, że każdy związek cementuje miłość i kompromis. To, że się różnimy jest rzeczą normalną. Ta różnorodność świetnie urozmaica związek, ale jest też powodem sporów i kłótni. Jak przetrwać? Czasem musisz odpuścić ty, czasem partner. Czy jesteś w stanie zaakceptować to, że nie zawsze wszystko będzie tak, jak ty sobie to zaplanowałeś? Bądź, bo tylko wtedy się uda.

Czy zawsze będziesz mnie wspierać?
Wtedy, gdy będę podejmować najtrudniejsze decyzje w swoim życiu? Gdy nie będę wiedziała co zrobić? Gdy się pomylę? I gdy popełnię błąd?

Czy chcesz mieć dzieci?
To, że ludzie decydują się na ślub nie oznacza, że automatycznie decydują się również na dzieci. Nie wszyscy marzą o tym, aby być rodzicami. Szczęście można budować też we dwoje. Czy na pewno chcecie tego samego?

Czy będziesz wciąż spełniał swoje marzenia?
Tylko człowiek szczęśliwy może stworzyć szczęśliwy związek. Jeśli zrezygnujemy z siebie, z tego, co jest dla nas ważne, co lubimy, do szczęścia daleka droga. Bądźmy oddani, ale nie zapominajmy o sobie. Nie rezygnujmy z siebie.

Czy będziesz żył dalej, gdy mnie zabraknie?
Żył za nas dwoje? Życie pisze różne scenariusze. Jeśli będziemy ze sobą do późnej starości, możemy mówić o prawdziwym szczęściu. A jeśli jednego z nas zabraknie? Życie toczy się dalej, obiecaj, że będziesz czerpał z niego pełnymi garściami.
Trwa ładowanie komentarzy...