"Nie chcę, aby moja córka była jedną na cztery". Naga kampania przeciwko gwałtom

„Nie proszę się o to”, taki tytuł nosi seria fotografii autorstwa australijskiej fotografki Rory Banwell. Zdjęcia mają za zadanie przekazać zdecydowany sprzeciw wobec przemocy seksualnej oraz kultury usprawiedliwiającej sprawców gwałtu.

Fotografie przedstawiają zdjęcia zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy na własnych ciałach wypisane mają hasła przewodnie projektu. Są to między innymi:

Wiń gwałcicieli, nie ofiary.

Timmy is another very old friend and I was so stoked that he brought along his beautiful girlfriend Jessica to be a part...

Posted by Still Not Asking For It on 7 wrzesień 2015
Alkohol nie jest usprawiedliwieniem

HUGE Thanks to Jade for being a part of the projecthttp://still-notaskingforit.tumblr.comRory Banwell Photography

Posted by Still Not Asking For It on 6 wrzesień 2015
Twoje ciało, twój wybór

Thanks to Ben and his partner for making the trip to be a part of the project!http://still-notaskingforit.tumblr.comRory Banwell Photography

Posted by Still Not Asking For It on 6 wrzesień 2015
Ja decyduję o tym, co jest seksualne

Thanks so much to Anna for coming along!http://still-notaskingforit.tumblr.comRory Banwell Photography

Posted by Still Not Asking For It on 5 wrzesień 2015

Winny jest tylko sprawca

Elise was the first person that I shot during a whole day of shooting in Sydney. I was so stoked to have her be a part! Thanks Elise http://still-notaskingforit.tumblr.comRory Banwell Photographyy

Posted by Still Not Asking For It on 3 wrzesień 2015
Nie oznacza nie

I just remembered that I hadn't finished uploading all of the photos!!! So I will now!Emma and I used to live together...

Posted by Still Not Asking For It on 2 wrzesień 2015
Nie chcę aby moja córka, była jedną na cztery

This is still one of my most favourite photos from the project and probably with one of the strongest messages. I am...

Posted by Still Not Asking For It on 3 maja 2015
Nigdy się o to nie proszę

Michellie came along to the shoot with Jess. She was super nervous but her photo is still one of my favourites. A strong message from a strong woman.

Posted by Still Not Asking For It on 26 kwietnia 2015
Autorka fotografii ma nadzieję, że seria przebije się do świadomości kobiet z przesłaniem, ze nie istnieją sytuacje, kiedy same „proszą się” o gwałt.
Rory Banwell

Inspiracją dla projektu była sytuacja, kiedy dowiedzieliśmy się z mężem, że będziemy mieli córkę. Ktoś powiedział nam wtedy, że nadszedł czas, żeby kupić broń. Uderzyło nas to, że ludzie uważają, że trzeba ją chronić szczególnie przez to, że jest dziewczynką. Byłam tak zaskoczona, że musiałam coś z tym zrobić. Jako fotograf, postanowiłam użyć tego medium, żeby wyrazić mój sprzeciw. Tak właśnie powstała akcja „Nie proszę się o to”.

Ten niezwykły projekt zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię, której nie można przemilczeć. To ważne, żeby głośno mówić o tym, że kobieta nigdy nie jest współwinna gwałtowi, który ją spotkał. Sprawcy nie usprawiedliwia ani jej strój, ani makijaż, ani ilość wypitego alkoholu.

Źródło: i100.independent.co.uk
Trwa ładowanie komentarzy...