Szybszy zwrot podatku PIT dla rodzin! Sprawdź, czy dotyczy to też twojej

Dobra wiadomość dla rodzin wielodzietnych! W tym roku mogą one liczyć na szybszy zwrot zwrot nadpłaty w podatku dochodowym PIT. Pieniądze wpłyną na ich konta już w ciągu miesiąca od złożenia deklaracji.

Decyzja ta jest skutkiem polityki mającej na celu wspieranie wielodzietnych rodzin. Zwykły termin oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku wynosi trzy miesiące od momentu złożenia zeznania rocznego.
Wiesława Dróżdż
rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów

Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, w ramach wspierania rodzin wielodzietnych Ministerstwo Finansów poleciło urzędom skarbowym sprawne zorganizowanie procesu zwrotu nadpłaty uprawnionym podatnikom. Zgodnie z tą decyzją nadpłata podatku powinna być zwrócona w terminie 30 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną

Szybszy zwrot przysługiwał będzie podatnikom posiadającym uprawnienia na podstawie ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny. Oznacza to, że na takie udogodnienie mogą liczyć rodziny z co najmniej trojgiem dzieci. Ważny jest też fakt, że zeznanie musi zostać złożone przez Internet. Preferencyjne zasady zwrotu nadpłaty podatku rodzinom wielodzietnym wprowadzono po raz pierwszy w zeszłym roku, skorzystało z nich 185 211 rodzin.
Źródło: kurier.pap.pl
Trwa ładowanie komentarzy...