Znamy już najpopularniejsze imiona 2015 roku! Sprawdź, czy któreś z nich nosi Twoje dziecko

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/en/twins-girls-wagon-family-two-cute-757404/]Greyerbaby[/url] / [url=https://pixabay.com/en/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Greyerbaby / CC0 Public Domain
Pamiętam, że kiedy poszłam do liceum miałam w klasie aż 5 imienniczek. Nie przeszkadzało mi to, bo lubię swoje imię, ale rodzice zachodzili w głowę jak to się mogło stać. Zarzekali się, że nie wiedzieli nic o takiej popularności imienia Aleksandra. Na szczęście, w obecnych czasach większość rodziców ma Internet i możliwość sprawdzenia, jakie imiona biją właśnie rekordy popularności.

Chociaż nie pojawił się jeszcze oficjalny, ogólnopolski ranking najpopularniejszych imion 2015 roku to mamy już dane z Warszawy. Można podejrzewać, że trendy obowiązujące w całym kraju były bardzo podobne.

Najpopularniejsze imiona chłopców
W minionym roku najbardziej popularnym imieniem chłopięcym był Jan, na drugim miejscu uplasował się Antoni, a na trzecim Jakub.

Poza podium, ale dalej na wysokich pozycjach znalazły się takie imiona jak Aleksander, Franciszek, Adam, Filip, Stanisław, Szymon oraz Mikołaj. W Krakowie wśród popularnych imion znaleźli się także Kacper i Wojciech.

Najpopularniejsze imiona dziewczynek
Ubiegły rok nie przyniósł nowego faworyta wśród imion. Wciąż najczęściej wybieranym jest Zofia. Następne miejsca na podium zajęły Zuzanna oraz Julia. Są to imiona, które w ścisłej czołówce znajdują się już od lat.

Inne popularne w Warszawie imiona to: Hanna, Alicja, Maria, Maja, Natalia, Aleksandra i Amelia. W zestawieniu krakowskim zamiast Natalii i Amelii pojawiły się Lena i Emilia.

Jakie imię nadać dziecku?
Na to pytanie niestety nie znamy odpowiedzi. Popularne imiona mają tyle samo zalet, ile wad. Widać jednak, że wśród Polaków wciąż królują imiona tradycyjne. Chociaż przepisy dotyczące nazywania dzieci z roku na rok są coraz mniej restrykcyjne, to większość rodziców woli pozostać w tej kwestii przy sprawdzonych klasykach. Jeśli jednak macie ochotę nazwać dziecko w niekonwencjonalny sposób, polecamy sprawdzić najpierw listę imion niezalecanych.

Źródło: edziecko.pl
Trwa ładowanie komentarzy...