Chcesz dostać 500 zł na dziecko? W sieci pojawili się oszuści - na co zwracać uwagę przy składaniu wniosku

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/ksi%C4%85%C5%BCka-pi%C3%B3ro-otwarte-notatnik-731199/]Unsplash[/url]/[url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Unsplash/CC0 Public Domain
Zgodnie z najnowszymi doniesieniami program "Rodzina 500 plus" ma obowiązywać od kwietnia 2016 roku i wtedy właśnie rodziny, którym świadczenie będzie przysługiwać otrzymają pierwsze pieniądze.

Sytuację postanowili wykorzystać oszuści, którzy starają się wyłudzić pieniądze. Powstały strony internetowe, na których rzekomo można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Również w mediach społecznościowych pojawiły się nieprawdziwe informacje, że już od stycznia 2016 roku świadczenie "500 zł na dziecko" będzie przysługiwało rodzicom i że gotowy wniosek o przyznanie świadczenia można już pobrać.
Do sprawy odniosło się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które podkreśla, że próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób nie są związane z ministerstwem.

"W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 roku wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku niemająca nic wspólnego z działaniami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej".

Ministerstwo podkreśla, że wniosek będzie darmowy, będzie go można składać od momentu startu programu, a pobrać na stronie internetowej ministerstwa.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Trwa ładowanie komentarzy...