Co z życiem seksualnym, gdy pojawi się dziecko? Jest jeszcze lepiej niż wcześniej, to udowodnione naukowo!

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/trzymaj%C4%85c-r%C4%99ce-buty-ma%C5%82o-kochanie-918990/] Unsplah [/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage] CC0 Public Domain [/url]
Fot. Pixabay / Unsplah / CC0 Public Domain
Wiele par obawia się, że gdy pojawi się dziecko, seks już nie będzie tak dobry jak kiedyś. Wiele nawet to potwierdza, inni zapewniają, że potomstwo nie przeszkadza w udanym życiu seksualnym. A co na to naukowcy? Mają dobre wiadomości dla wszystkich rodziców.

Nieprzespane noce, częsty płacz dziecka i nieustanne zmęczenie – czy to wszystko może sprzyjać udanemu życiu seksualnemu? Niekoniecznie. Jednak nowe badania wykazały, że pomimo tych trudności pary posiadające potomstwo mogą mieć bardzo udane życie seksualne.

Brytyjscy naukowcy przyjrzeli się informacjom dotyczącym życia seksualnego ponad tysiąca par. Udało im się ustalić, że aż 94 procent badanych deklaruje zadowolenie z intymnych kontaktów z partnerem po porodzie. Co więcej, 57 procent badanych uznało, że ich życie seksualne uległo poprawie, odkąd na świecie pojawiło się dziecko.

W wynikach badań pojawiła się również inna, bardzo interesująca informacja. Aż dwie trzecie mężczyzn stwierdziło, że wolą ciała swoich partnerek po porodzie, niż zanim zaszły one w ciążę. Wygląda więc na to, że obawy wielu kobiet o to, że po ciąży nie będą już atrakcyjne, nie mają silnego uzasadnienia w rzeczywistości.

Badania potwierdzają zresztą te obawy. 44 procent pań przyznało, że ich ciała po porodzie nie są już atrakcyjne dla ich partnerów. Kolejne 35 procent pań uważa, że po porodzie są „za grube na seks”. Jedynie 14 procent pań nie ma problemów z pewnością siebie w odniesieniu do zmian, jakie zaszły w ich ciałach po porodzie.


“Pojawienie się dziecka to największa zmiana, jaka może zajść w związku. Cudownie jest wiedzieć, że może ona raczej poprawić relacje między partnerami, niż mieć na nie negatywny wpływ” – powiedziała odpowiedzialna za badania Siobhan Freegard. – „Nikt nie udaje, że powrót do życia seksualnego jest łatwy. Dobrze jednak byłoby, gdyby panie tak samo cieszyły się ze swoich krągłości, jak ich partnerzy” – tak Freegad odniosła się do mniej pozytywnych wyników dotyczących tego, jak kobiety postrzegają swoje ciała. I trudno się z nią nie zgodzić.
Źródło: fitpregnancy.com
Trwa ładowanie komentarzy...