Potraficie żartować z seksu i nie straszne wam eksperymenty? 8 sygnałów, że wasze życie seksualne jest zdrowe i udane

Prawo autorskie: bowie15 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: bowie15 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nie wiesz co dzieje się w łóżku twojego sąsiada (i właściwie nie chcesz wiedzieć), ale naturalnym jest, że czasem ciekawi cię, jak wygląda życie seksualne innych osób. A właściwie najbardziej interesuje cię to, czy twoje życie intymne mieści się w jakichś, ogólnie przyjętych ramach. Czy inni robią to częściej? A może są bardziej wyuzdani? Ciekawe, co o twoich relacjach powiedziałby seksuolog..?

Te rozterki nie są nam obce. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę 10 sygnałów świadczących o tym, że wasze życie seksualne się układa. Mamy też kilka wskazówek na wypadek, gdyby coś trzeba było naprawić.

1. Jesteś zadowolona ze swojego ciała
Badania, przeprowadzone na grupie kobiet w wieku 18 – 49 lat pokazały, że im bardziej zadowolona ze swojego ciała jest kobieta, tym bardziej satysfakcjonuje ją seks. To proste: nieustanne zamartwianie i analizowanie każdej niedoskonałości swojego ciała potrafi skutecznie stłamsić przyjemność, jaką daje seks. Jeśli masz problem z akceptacją własnego ciała, to najwyższa pora to zmienić. Zdziwisz się, jakie spustoszenie powoduje zaniżona samoocena.

2. Nie boisz się mówić o swoich pragnieniach
Brak wstydu przed partnerem jest tu kluczowy. W zdrowych związkach żadna ze stron nie boi się powiedzieć, co tak naprawdę myśli i na co ma ochotę. Oboje powinniście być skłonni do spełniania potrzeb partnera i chętni do nauki, próbowania, doświadczania na bezpiecznym gruncie. Jeśli wstydzisz się rozmowy twarzą w twarz, dobrym pomysłem będzie wysłanie pikantnego sms’a.
3. Planowanie jest ok
Masz wyrzuty sumienia, bo wydaje ci się, że tylko spontaniczny seks, wynikający z ogromnego pożądania jest fajny? Błąd. Czasem po prostu inaczej nie można i wszystko trzeba zaplanować. Szczególnie jeśli w domu są dzieci lub macie na głowie mnóstwo obowiązków. Nawet po bardzo stresującym dniu można zaplanować miły i spokojny wieczór, który umożliwi odrobinę relaksu we dwoje.


4. Nie liczysz
Szczęśliwe pary, które mają udane życie seksualne nie muszą wyliczać ile razy w miesiącu były w łóżku. Liczenie zawsze podyktowane jest ukrytym żalem i najczęściej wynika z pretensji, że do zbliżenia dochodzi za rzadko. Stawianie sobie jakichś celów w tej kwestii jest zupełnie bez sensu, bo zamiast cieszyć się seksem będziesz jedynie dążyć do odhaczenia kolejnej upojnej nocy. Potrzebne ci są takie statystyki? Do czego? Daj sobie spokój.

5. Lubisz to. Po prostu

Nie ważne ile razy w miesiącu się kochacie, ani w jakich pozycjach. Nie ważne czy za każdym razem masz orgazm Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie – czy jesteś zadowolona? Czy tobie podoba się jego dotyk? Czy ten seks was zbliża i jednoczy? Jeśli tak to nie ma się czym zamartwiać.

6. Wiesz kiedy nadchodzi czas na zmiany
Wyczuwasz moment, w którym zaczynacie wpadać w rutynę lub dostrzegasz u swojego partnera spadek nastroju i kondycji. To oznacza, że znacie siebie już naprawdę dobrze. To niezwykle ważne, by w porę zareagować, gdy w łóżku coś zaczyna się psuć. Jeśli jesteście ze sobą naprawdę blisko wystarczy szczera rozmowa.

7. Jesteście ze sobą szczęśliwi
Jeśli wspólne bycie razem sprawia wam dużo radości to życie seksualne również powinno się układać. Zadowolenie ze związku przekłada się na naszą seksualność i sposób oddziaływania na partnera.

8. Żartujecie z seksu
Czasem coś nie wyjdzie, innym razem któreś z was zrobi coś zabawnego w trakcie seksu. Fakt, że umiecie wszystko obrócić w żart świadczy o tym, że czujecie się pewnie w swoim towarzystwie. A pewność siebie, otwartość i zaangażowanie to recepta na udane życie seksualne.

Źródło: Prevention
Trwa ładowanie komentarzy...