7 cennych rad, jak żyć z osobą chorą na depresję. Kolejna odsłona filmowego cyklu, który poruszył miliony

Fot. Screen z Youtube
Pierwszy film, jaki Katarzyna Napiórkowska nakręciła na temat depresji, rozpętał w Internecie prawdziwą dyskusję na temat tej choroby. Został on obejrzany przez prawie 1,5 miliona osób, wielokrotnie udostępniany i szeroko komentowany. Blogerka poruszyła w nim bowiem niezwykle ważną kwestię dotyczącą tej choroby- jest ona bardzo powszechna i wymaga specjalistycznej pomocy.

Wczoraj w serwisie Youtube ukazał się kolejny film z tej serii. Choć większość widzów spodziewała się rad dla osób pogrążonych w depresji, Katarzyna postanowiła pokazać drugą stronę tej sytuacji i wesprzeć osoby żyjące na co dzień z kimś kto choruje.
Katarzyna Napiórkowska

„To nie będzie video o tym jak radzić sobie z depresją, to nie będzie video o tym jak chorym pomagać. To będzie video o tym jak z nimi żyć, tak, żeby było jak najlżej i jednej i drugiej stronie. Mam wrażenie, że jeśli już o tej depresji mówimy- rozmawiamy tylko o chorych, a ignorujemy tych którzy przy nich trwają, a wierzcie mi, życie z chorymi- zwłaszcza jeśli ktoś choruje na CHAD- może być bardzo wyczerpującym doświadczeniem.”


Autorka filmu przekazuje widzom aż 7 cennych rad dotyczących życia z osobą chorą na depresję. Jest to bardzo ważna, choć często pomijana kwestia, a przecież odpowiednie wsparcie może znacząco wpłynąć na przebieg choroby i podjęcie leczenia przez osobę na nią cierpiącą.

Autorka zapowiada, że filmów poświęconych tej tematyce na pewno powstanie więcej, tymczasem sami zobaczcie jego drugą część:

Dla przypomnienia, warto zobaczyć też pierwszy z filmów: „Depresja zjawia się po cichu." Zobacz przejmujący film, który pokazuje prawdziwe oblicze tej choroby
Trwa ładowanie komentarzy...