Koniec bezsensownego oglądania bajek! 8 sposobów jak kreatywnie zająć dziecko bez telewizora

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/dziecko-ma%C5%82e-dziecko-snuggle-gra%C4%87-619856/]FeeLoona[/url]/[url=https://pixabay.com/pl/dziecko-ma%C5%82e-dziecko-snuggle-gra%C4%87-619856/]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / FeeLoona/CC0 Public Domain
Spędzanie czasu z dzieckiem w domu to dla większości z nich wcale nie jest takie złe rozwiązanie. Bo które dziecko nie lubi grać w gry na komputerze albo godzinami gapić się w telewizor? A rodzicom, którzy mają na głowie wiele innych obowiązków, takie rozwiązanie czasem jest na rękę. Dziecko nie potrzebuje naszej uwagi, a my mamy czas na pracę, porządki domowe, czy przygotowanie obiadu. Czy jest jednak szansa, aby ten czas spędziło bardziej kreatywnie? Jest! I my podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Zróbmy sobie biwak
Biwak tylko w lesie? Niekoniecznie. Namiot możesz też stworzyć w domu. Wystarczą krzesła i duży koc. I obowiązkowo latarka! Dobra zabawa na kilka godzin gwarantowana.

Włącz audiobooka
Wiadomo – najlepiej, gdy bajkę czyta mama lub tata. Co jednak, gdy rodzic nie ma czasu? Wystarczy włączyć audiobooka. Na rynku jest ich masa, każdy więc z pewnością znajdzie opowieść, która spodoba się maluchowi.

Pokaz mody
Kiedy ty będziesz zajęta przygotowywaniem obiadu, twoje dziecko w tym samym czasie może przygotować modelki do pokazu. Potrzebny jest odpowiedni strój i nienaganny makijaż. Skąd wziąć modelki? Z półki. Twoje dziecko ma na pewno mnóstwo pluszaków.

Chodźmy do teatru
Aby zobaczyć świetne przedstawienie, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy usadowić się wygodnie na kanapie i pozwolić, aby dziecko puściło wodze fantazji i swoje ukochane pluszaki obsadziło w roli aktorów.

Rysowanie, malowanie
Kredki i kartka papieru są w stanie zapewnić dziecku wiele atrakcji na długie godziny. To nie tylko świetna rozrywka, ale także czynność, która korzystnie wpływa na rozwój malucha, i to na kilku płaszczyznach: emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. Pamiętaj jednak, aby zawsze docenić wysiłek, które dziecko włożyło w wykonanie rysunku.

Tor przeszkód
Możecie użyć niemal wszystkiego: krzeseł, poduszek, zabawek...Możecie omijać je na czas, lub wręcz przeciwnie - chodzić tylko po nich.


Pakuję do walizki...
Świetna zabawa, która pozwoli ćwiczyć pamięć dziecka. Jej zasady są bardzo proste. Każdy uczestnik zabawy mówi "pakuję do walizki" i wymienia jedną rzecz, którą chce spakować do walizki. W następnej kolejce, zanim doda nową rzecz, musi wymienić wszystkie już dodane. Czyli na przykład:
-Pakuję do walizki misia
-Pakuję do walizki misia i książkę
-Pakuję do walizki misia, książkę i szczotkę
I tak dalej...
Przegrywa ten, kto pomyli kolejność lub zapomni o jakiejś rzeczy :)

Wyraz na literę...
Zapewniam, ta zabawa spodoba się każdemu dziecku. Polega na układaniu słów zaczynających się na ostatnią literę wyrazu, który został przed chwilą wypowiedziany. Na przykład: Wieloryb. Wieloryb kończy się na literę "b", a więc kolejny wyraz zaczynać musi się również na literę "b". Oczywiście, wymieniane słowa nie mogą się powtórzyć! Przegrywa ten, kto wymieni już wyraz wspomniany wcześniej.
Trwa ładowanie komentarzy...