"Szukam żony - tylko poważne oferty, tylko Polki". Jak obcokrajowcy kradną nasze kobiety

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/%C5%BCycia-pi%C4%99kno-scena-panna-m%C5%82oda-863708/]Unsplash[/url] / [url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Public Domain[/url]
Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain
Przepraszam bardzo, czy Pani jest Polką? – zatrzymał mnie pan zaraz po wyjściu z windy w moim budynku. Przez chwile się zawahałam.

Zaraz, mieszkamy za granicą, dziecko śpi w wózku, więc polskiego na pewno nie słyszał. Nie noszę flagi na plecach czy orła na piersi. „Zgadza się” – odpowiedziałam uśmiechając się serdecznie. „Tak też myślałem” – zripostował mój angielski sąsiad. Już szykowałam się na dyskusję o benefitach i polskiej fali zalewającej Wyspę.

„Przepraszam Panią bardzo za pytanie, ale widuję Was często i musiałem je zadać” – tłumaczył się 60-letni Anglik. Trochę mnie zaintrygował, więc postanowiłam wypytać skąd tak głębokie przekonanie, że jestem Polką. „Pani dzieci są zawsze schludnie ubrane, nigdy nie wisi im glut do pasa, jak krzyczą w wózku, od razu się Pani nimi zajmie, no i to, że Wy Polki zawsze jesteście takie zadbane” – podkreślił mój rozmówca. Uśmiechnęłam się, życzyłam miłego dnia i udałam w swoją stronę. Coś jednak w tym jest, Polki uchodzą za świetne żony i matki. Wraz z Tajkami, Rosjankami i Japonkami jesteśmy w czołówce najbardziej pożądanych kandydatek na małżonkę.

PolishMarriage
Fora internetowe przepełnione są chętnymi do małżeństwa panami z zagranicy.
MeetPolishBrides.com, PolishMarriage.org, PolishWomen.com, to tylko niektóre ze stron przeznaczonych dla obcokrajowców szukających gotowych do małżeństwa Polek. Serwisy nie tylko zawierają bazę danych naszych rodaczek, są tam również porady, jak zrealizować swój sen o Polskiej żonie, jak Polkę zapoznać, jak takie małżeństwo z Polką właściwie wygląda.


Polka gotuje, pierze, sprząta i ładnie wygląda
Obcokrajowcy dowiadują się, że nasze rodaczki, to kobiety ceniące rodzinne wartości, dbające o dom i dzieci. Gotowanie obiadu, sprzątanie mieszkania, prasowanie słowem wszystkie codzienne czynności nie sprawiają im większego problemu, a jeśli czegoś nie potrafią, to chętne się tego nauczą. Dodatkowo są wyedukowane i doskonale łączą życie rodzinne z zawodowym. Podkreśla się, że większość Polek wychowanych jest w katolickich rodzinach, więc chrześcijańskimi wartościami kierują się i w życiu. Panowie dowiadują się również, że Polki od małego uczone są szacunku do członków rodziny i osób starszych.

Rzeczywiście, muszę przyznać, że mam sporo koleżanek, które poślubiły obcokrajowców, wszystkie mają dyplomy wyższych uczelni w szufladach, a rodzinna jest dla nich najważniejsza. Jeśli tylko mogą sobie na to pozwolić oddają się w pełni wychowaniu dzieci. Mimo dzielącej ich odległości od rodziny są w ciągłym kontakcie z rodzicami czy dziadkami. Wysokie wymagania Polek? Raczej twardo stąpają po ziemi i cenią w życiu inne rzeczy niż pieniądze, odpowiadają moi zagraniczni koledzy. „Spróbuj poznać dziewczynę z Zachodu z taką wiedzą, poświęceniem i wyglądem jak Polka, to bez worka diamentów się nie zbliżaj” – komentuje sarkastycznie kolega ze USA.

O wygórowanych oczekiwaniach zachodnich kobiet krążą już historie
Ostatnio zasłyszałam konwersację kobiety żalącej się, iż właśnie przechodzi rozwód. Wszystkie koleżanki, w tym Polki pospieszyły z wyrazami współczucia, a ona z rozbrajającą szczerością stwierdziła: „He didn’t deliver” odnosząc się do byłego już męża i jego możliwości finansowych. Odpowiedzią zszokowane szczególnie były nasze rodaczki.

Czy to oznacza, że Polska żona w oczach obcokrajowca nie ma żadnych wad?
Jest ich kilka podkreśla Phil, mąż Polki od 6 lat. Jesteście nadopiekuńcze w stosunku do dzieci, z katarem biegacie do lekarza, za rzadko w siebie wierzycie i pozwalacie się źle traktować, mimo, że wyglądacie fantastycznie i jesteście wielozadaniowe. Wyrocznią na każdy temat jest teściowa, jej rola w związku z Polką jest dominująca. Nawet gotując obiad dzwoni się do mamy. Dzień Kobiet jest tak samo ważny jak urodziny czy rocznica ślubu, no i ten Wasz konserwatyzm.

Ania, jest żoną Francuza od 4 lat
Podkreśla, że nie bez znaczenia jest piętno jakie na polskich kobietach, niezależnie od wieku, odcisnęła historia naszego kraju. Choć czasy się zmieniły, a młode Polki w większości wychowane są w okresie dobrobytu, to jednak mają w pamięci obraz rodziny pełnej poświęcenia, by na wigilijnym stole niczego nie zabrakło. Stanie godzinami po karpia, czy wyprawa o 6 rano po chleb na święta nie jest żadnym wyrzeczeniem. Polki żyją świadomością, że obiad nie jest z mikrofalówki, a każde zadanie domowe musi być wykonane. Widziały naocznie jak ich matki musiały wręcz polować na składniki, by wyczarować rodzinny posiłek. „Zmuszone były radzić sobie z problemami życia codziennego niezależnie od zasobności portfela czy sytuacji, jaka panowała w kraju” – podsumowuje Ania.

Phli twierdzi, że Polska żona o siebie dba, ale nie jest wyłącznie na tym skupiona. Ma wiedzę o świecie, śledzi sytuację panującą w Polsce i poza jej granicami, przez co można z nią dyskutować na wiele tematów. „Z ciekawością patrzy na świat” – podkreśla.

Polki coraz częściej deklarują, że w wyborze partnera nie kierują się narodowością
Dużo większe znaczenie ma dla nich partnerstwo w małżeństwie i to, czy mężczyzna za naturalne uważa, że dzielą się obowiązkami, jak również czy potrafi zrezygnować z przekonania, że jest na uprzywilejowanej pozycji.

Drodzy Panowie, czy zdajecie sobie sprawę jak globalnie pożądany skarb kręci się właśnie po Waszej kuchni, salonie czy sypialni?
Trwa ładowanie komentarzy...