Magiczny pojedynek, lot na miotle i podróż latającym Fordem Anglia? W świecie Harry'ego Potter'a wszystko jest możliwe

„Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Byli ostatnimi ludźmi, których można by posądzić o udział w czymś dziwnym lub tajemniczym, bo po prostu nie wierzyli w takie bzdury”. Byli więc z krwi i kości prawdziwymi mugolami!

Jest takie miejsce, pod Londynem, które z mugolskim światem niewiele ma wspólnego. Mowa o Warner Bros Studio Tour London – The Making of Harry Potter, które wszystkich wielbicieli opowieści o dzielnym czarodzieju przenosi w iście magiczny świat.


Studio Warner Bros to dwie ogromne hale. W każdej z nich (a także pomiędzy nimi) na Potteromaniaków czeka moc atrakcji. Ale zacznijmy od początku…

Po wejściu do obiektu ze ścian spoglądają na nas znane z serii filmów twarze naszych ulubionych bohaterów. Mamy więc niesamowitą okazję zobaczyć jak zmieniali się przez 10 lat pracy na planie. Na zwiedzających czeka też kawiarnia, a także sklep z magicznymi pamiątkami. Zatem, bez problemu wyposażymy się w różdżkę, szatę i inne niezbędne rekwizyty!

Zanim zostaniemy wpuszczeni na plan czeka nas krótkie (ale pomocne!) spotkanie z osobą z obsługi, która wprowadzi nas w magiczny świat Harry’ego Potter’a, a także przedstawi panujące w nim zasady.

Kolejny przystanek to sala kinowa. Kiedy rozsiądziemy się wygodnie w fotelu usłyszymy: „A teraz się zrelaksujcie...obejrzymy zaraz wszystkie części „Harry’ego Potter’a!”. Nie…bez obaw – to tylko typowe angielskie poczucie humoru. Czeka na nas kilkuminutowy film pokazujący, jak wyglądała praca w studio. Powitają nas także główni bohaterowie – Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint opowiedzą o niesamowitej przygodzie, którą przeżyli na planie filmowym.


Kiedy film dobiegnie końca, a ogromny ekran podniesie się – zobaczymy dobrze znane wszystkim drzwi prowadzące do Wielkiej Sali w Hogwarcie. I w tym właśnie momencie przeniesiemy się do magicznego, dobrze znanego z powieści J.K. Rowling świata „Harry’ego Potter’a”.

Scenerie, rekwizyty, dekoracje…

Pamiętacie Wielką Salę w Hogwarcie? Cóż…w studio Warner Bros wygląda identycznie jak ta, którą widzimy w filmach. Zachowano nawet wszystkie rekwizyty. I choć zająć miejsca za stołem nie możemy, za to doskonale możemy przyjrzeć się wszystkim rekwizytom, które się w niej znajdują. Czekają na nas także manekiny ubrane w oryginalne stroje, które nosili nauczyciele z Hogwartu.

Dalej jest już tylko lepiej! Na ekranach porozwieszanych w studio twórcy filmu – producenci, reżyserzy, i wszyscy, którzy ciężko pracowali na efekt końcowy – opowiadają o pracy na planie, o tym, co było w tej pracy najtrudniejsze i o wielu zabawnych sytuacjach.

Scenerie, rekwizyty, oryginalne stroje, dekoracje – wszystko to, co widzicie w filmie znajdziecie w studio. I nie ma się co dziwić – właśnie tam powstało większość zdjęć do filmu. Możemy zatem pobyć w gabinecie Dumbledore’a, w Pokoju Wspólnym Gryffindoru, w komórce pod schodami, w chatce Hagrida, domu Wesley’ów, a także przejść się ulicą Pokątną, mijając dobrze znane nam sklepy.

Na zwiedzających czeka też (a jakże!) peron numer dziewięć i trzy czwarte, na którym, na wszystkich podróżujących, czeka Hogwart Express. Jeśli jednak nie zdążysz na pociąg, nie martw się! Możesz w tym czasie napić się fenomenalnego piwa kremowego, zwiedzając jednocześnie Błędnego Rycerza tuż przed domem Dursleyów.

Nie można też nie wspomnieć o wielkiej makiecie przedstawiającej Hogwart. Na umieszczonych w sali monitorach możemy zobaczyć krok po kroku jak powstawała, i jak wielu ludzi nad nią pracowało.

Magiczny pojedynek, lot na miotle i podróż latającym Fordem Anglia!

To nie lada gratka dla najmłodszych Potteromaniaków! Masz ochotę na pojedynek z naprawdę niebezpiecznym Śmierciożercą? Żaden problem! Różdżka w dłoń i do dzieła! Możesz też liczyć na wskazówki od fachowca.

Lot na miotle i podróż latającym Fordem? Nic nie stoi na przeszkodzie! Możesz otrzymać nawet pamiątkowy film – ta atrakcja jest jednak dodatkowo płatna.

Ile, za ile?

2 – 3 godziny – tyle musisz poświęcić, aby spokojnie zwiedzić studio filmowe. Koszt samego zwiedzania to niecałe 200 zł. Warto pamiętać, że na miejscu biletów kupić nie można – tam jedynie je odbierzemy.

Chętnych na spędzenie czasu w magicznym świecie jest wielu, warto więc wycieczkę zaplanować z dużym wyprzedzeniem.

Gdzie można kupić bilet? Za pośrednictwem strony internetowej Warner Bros. Tam też znajdziemy wszystkie potrzebne informacje.
Trwa ładowanie komentarzy...