Nie odrzucaj swojego dziecka! Rodzic, który nie płaci alimentów jest kłamcą

Fot. Screen z Youtube
Fot. Screen z Youtube
Trwający zaledwie minutę spot "Połączenie odrzucone", pokazuje gorzką prawdę o zachowaniu wielu polskich rodziców, którzy niepłaceniem alimentów robią krzywdę nie tylko byłym partnerom, ale też ich wspólnym dzieciom.

W filmie pokazane są dwie rzeczywistości- ojca, eleganckiego mężczyzny w białej koszuli, który swojego drogiego telefonu używa do odrzucania połączeń i składania sms’owych obietnic („Nie mam. Jutro.”) oraz matki, cierpliwie zaznaczającej w kalendarzu każde niespełnione zobowiązanie. Świadkiem tej sytuacji jest dziecko, które w tajemnicy przed mamą pisze do ojca wiadomość.
Hasło przewodnie akcji brzmi: „Nie odrzucaj swojego dziecka. Płać alimenty.”. Jest to temat wyjątkowo poważny i aktualny, bo na alimenty w Polsce czeka około milion dzieci. Krajowa Rada Komornicza rocznie prowadzi ok. 600 tys. tego typu spraw. Niepłacenie alimentów uznawane jest za formę przemocy ekonomicznej i wielu przypadkach nie wynika z problemów finansowych.

Wspomniany film, oprócz trudnej sytuacji materialnej samotnego rodzica z dzieckiem, pokazuje jeszcze jeden ważny aspekt. Okłamując i zwodząc byłego partnera, taką samą krzywdę wyrządza się dzieciom, które też czują się oszukane.
Trwa ładowanie komentarzy...