Zadbaj o higienę Twojego dziecka. Nocnikowanie to nie tylko wygoda!

Fot. 123RF
W życiu dziecka przychodzi moment zakończenia przygody z pieluchami na rzecz nocnika. Może to być spowodowane koniecznością wymuszoną przez reguły przyjęcia do żłobka czy przedszkola, czy też zwyczajnie dziecko jest gotowe na ten ważny krok. Ale nauka korzystania z nocniczka lub nakładki na sedes, poza wymiarem praktycznym dla rodzica i dziecka (czyli pozbycie się pieluch), ma też istotne znaczenie w kwestii zachowania higieny u malucha.

Nocnik to coś więcej niż kwestia wygody
Każdy rodzic, który przewija kilkakrotnie w ciągu doby swoje dziecko marzy o tym, by starsza pociecha przesiadła się na nocnik. Odpieluchowanie to nie tylko pozbycie się kłopotu ze znalezieniem miejsca do przewinięcia oraz utylizacją pieluch, szczególnie poza domem, gdy trafi się dziecku “grubsza sprawa”. To także krok do przodu w materii dbałości o higienę intymną dziecka. Nie da się zapomnieć o fakcie, że pieluchy mimo że wygodne przy małym dziecku, są siedliskiem bakterii. Oczywiście rodzice przewijając malucha wycierają jego skórę nawilżanymi chusteczkami. Jednak to tylko półśrodek. Najlepiej dla zdrowej skóry malca byłoby, gdyby przy każdym przewijaniu, umyć ją odpowiednimi środkami pod prysznicem. Nie każdy rodzic ma taką możliwość, nie zawsze ma również czas na takie zabiegi. Natomiast warto uczyć malucha po ukończeniu 2 roku życia, jak ważne jest zachowanie higieny.
Higiena intymna nie tylko dla dorosłych
Dzieci osiągają w indywidualnym tempie dojrzałość do rozpoczęcia korzystania z nocnika. Nie ma sensu na siłę zmuszać malucha, który nie jest do tego gotowy, ponieważ działania podjęte zbyt wcześnie lub na siłę, w niczym nie pomogą dziecku, natomiast mogą malucha zniechęcić do podjęcia starań. O ile z nocnikiem nie bywa łatwo, wpojenie dziecku zasad zachowania higieny jest o wiele prostsze.

Wielu rodziców do tej pory nie zdawało sobie sprawy, jak ważna jest kwestia dbałości o higienę intymną u dzieci. A należy położyć na nią szczególny nacisk, bo sama woda jest niewystarczająca a użycie zwykłego mydła może podrażniać delikatne okolice intymne u dziecka.

Dzieci również zapadają na schorzenia miejsc intymnych
Nie tylko dorośli miewają częste kłopoty na infekcje i choroby miejsc intymnych. Przy niewystarczającej lub błędnie prowadzonej higienie osobistej, dzieciaki mogą zapadać na różne choroby, których w prosty sposób można uniknąć. Lekarze pediatrzy a także urolodzy, nefrolodzy i ginekolodzy dziecięcy, mają ręce pełne roboty, także wśród małych pacjentów. Aby temu zapobiec wystarczy podjąć proste działania. Od dopilnowania czystości bielizny osobistej malca, wpojenia konieczności mycia rączek po i przed skorzystaniem z toalety, poprawnym sposobie wycierania pupy po wypróżnieniu. To podstawowe czynności, o których powinien pamiętać rodzic. Jeśli dodamy do tego nawyk korzystania z osobnych ręczników przeznaczonych do okolic intymnych, oraz stosowania odpowiednich środków higieny, zagrożenie zostanie poważnie zminimalizowane. Cel jest jeden, choć różne są sposoby dbałości o higienę u chłopców jak i dziewczynek.


O higienę dziewczynki i chłopca należy zadbać inaczej
Różnice pomiędzy dorosłymi a dziećmi, dziewczynkami a chłopcami są oczywiste. Mają one również kluczowe znaczenie odnośnie rodzaju stosowanej higieny intymnej. Warto wiedzieć, że u dzieci stężenie hormonów płciowych jest inne niż u osoby dorosłej, która posiada kwaśny odczyn w okolicach intymnych, a maluchy wykazują odczyn zasadowy lub obojętny. Ta różnica sprawia, że pielęgnacja osób starszych nie nadaje się dla maluchów. Rodzice mają do dyspozycji kosmetyki stworzone odrębnie z myślą o chłopcach i dziewczynkach. A to sprawia, że pielęgnacja jest dobrana celnie, pod kątem różnic między obiema płciami.

Babycap w trosce o higienę dziewczynki od 2 roku życia
Najłatwiej zadbać o miejsca intymne dziewczynki przy pomocy płynu Babycap, dedykowanemu małym kobietkom. Ten naturalny, przebadany dermatologicznie płyn do higieny intymnej o odpowiednim ph, nie tylko oczyści ale i ochroni przed podrażnieniami tę delikatną strefę ciała. Tym łatwiej osiągnąć ten cel, ponieważ w składzie płynu znajduje się D-panthenol, allantoina i rumianek, mający działanie przeciwzapalnie.To najlepsze zestawienie, które ułatwi utrzymanie higieny miejsc intymnych u dziewczynki.
Chłopcy wcale nie gorsi!
Czas obalić stereotyp, według którego chłopcy nie muszą dbać o higienę w takim stopniu jak płeć piękna. To myślenie sprawiało, ze chłopcy, a później dorośli mężczyźni mieli więcej kłopotów z utrzymaniem higieny. A stąd prosta droga do kłopotów zdrowotnych. Szczęśliwie podejście do tego tematu się zmienia, i rodzice sami się troszczą, bo ich synek miał jak najlepsze wzorce. Podobnie jak powstał produkt dedykowany dziewczętom, tak chłopcy również mogą być objęci najlepszą higieną intymną. Płyn do codziennej pielęgnacji okolic intymnych Babycap dla chłopców od 2 roku życia, doskonale się sprawdzi w tej materii. Po użyciu płynu, dzięki zawartości D-panthenol, allantoina i szałwii, chłopcy zyskają nie tylko uczucie świeżości, ale i zmniejszenie istniejących podrażnień i zaczerwienień.
Droga do wprowadzenia dobrych nawyków u dzieci obu płci jest prosta. Warto zaopatrzyć maluchy w odpowiedni płyn do higieny intymnej, a dobry przykład i przyzwyczajenie do dbałości o zdrowie i higienę, zaprocentuje w przyszłości.
Trwa ładowanie komentarzy...