Wakacyjna podróż z małym dzieckiem. Przygotuj się na wyzwanie

Fot. 123RF
Dłuższa podróż z małym dzieckiem jest ogromnym wyzwaniem dla rodzica zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Wiele osób wybiera podróż w nocy lub wczesnym rankiem, kiedy maleństwo jeszcze śpi, jednak wiadomo, że ten moment w końcu nastąpi, kiedy się obudzi. I co wtedy? Najważniejsze to nie wpadać w panikę. Najlepiej mieć już wcześniej zaplanowane wspólne zabawy i muzykę, tak by móc umilić i urozmaicić podróż.

W przypadku starszych dzieci dobrym pomysłem będą gry i zabawy słowne. Można z dzieckiem liczyć samochody lub drzewa, układać historię poprzez dodanie przez każdego kolejnego słowa, czy też opowiadać bajki i śpiewać. W przypadku podróży z najmłodszymi dziećmi warto mieć przy sobie jego ulubione zabawki. Świetnym rozwiązaniem są zabawki z zawieszką, dzięki którym nie będziemy musieli szukać pod fotelami ubrudzonego gryzaka czy pluszaka. Zabawki te można przypiąć do wózka lub fotelika, są one kolorowe, więc z pewnością na jakiś czas zainteresują dziecko. Pełnią funkcję zarówno gryzaka, jak i grzechotki oraz maskotki. Taka zabawka daje możliwość przyjemnej edukacji. Po drodze możemy dziecko uczyć rozróżniania kolorów, kształtów oraz dźwięków. W ten sposób podróż minie szybko i w miłej atmosferze.
Niestety zakończona podróż nie oznacza odpoczynku. Zazwyczaj czeka nas zbieranie chrupek, paluszków, mycie foteli po sokach i herbatkach. Widok taki jest szczególnie bolesny dla ojca. Dlatego warto zaopatrzyć się w organizer samochodowy, do którego włożymy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy – w ten sposób unikniemy bałaganu. Ciekawym rozwiązaniem dla starszych dzieci jest kubek niewysypek. Posiada on elastyczną przykrywkę, która umożliwia małym rączkom łatwy dostęp do środka, ale jednocześnie zapobiega wysypaniu się zawartości w razie przewrócenia kubka. Do kubka można włożyć przeróżne przekąski, takie jak chrupki, owoce, warzywa i ciastka. Dodatkowym atutem kubka są antypoślizgowe uchwyty, które ułatwiają dziecku trzymanie. Jest to świetny pomysł na uniknięcie resztek jedzenia na ziemi i kanapie.
Natomiast, aby uniknąć plam od soków i herbatek warto zaopatrzyć się w kubek niekapek, który nie pozwoli na wylanie się choćby kropli napoju. Kubek jest dostosowany do miękkich dziąseł dziecka, poprzez miękki silikonowy ustnik. Warto zaopatrzyć się w termiczny kubek niekapek, który nie tylko zadba o prawidłową temperaturę napoju zimą, ale również latem.
Kubki o intensywnych kolorach przyciągają uwagę dziecka, więc z pewnością nie będzie problemu, by zaczęło z niego pić.
Podróż samochodem z małym dzieckiem z pewnością wiąże się ze stresem zarówno rodzica, jak i dziecka, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możemy zmniejszyć go do minimum. Wspólny wyjazd na wakacje to okazja do lepszego poznania się, pogłębienia więzi. Warto pozytywnie wykorzystać ten czas.

  
Trwa ładowanie komentarzy...