Porzuć strach, włącz ciekawość, zbuduj niesamowite wynalazki - to zadania na czerwiec od MiniMini+

Fot. Materiały prasowe
Z okazji dnia dziecka stacja MiniMini+ szczególnie zadba o swoich widzów. W tym wyjątkowym dla dzieci miesiącu, w ramówce znajdą się cztery nowe seriale. Pokonamy strachy i lęki z dzielnym Erykiem, przeżyjemy pouczające przygody z ciekawskim Georgem, zaprojektujemy niesamowite urządzenia z Duzersami i poznamy nowe słowa z Meme. Nie ma na co czekać. Siadajcie i oglądajcie!

Dzielny Lew Eryk
Stacja MiniMini+ przygotowała na czerwiec nową bajkę dla swoich najmłodszych widzów. Co ciekawe to już druga, własna produkcja tej stacji. Dzielny Lew Eryk to mądra i pouczająca animacja, którą z przyjemnością obejrzą także rodzice.Głównym bohaterem jest mały Lew. Eryk czasami boi się... Czego? Różnych sytuacji, które są także bliskie jego widzom. Ten dzielny zwierzak uczy, że strach to nic złego i każdy z nas czasem się boi. Najważniejsze to znaleźć w sobie odwagę by pokonać go i stawić czoła swoim lękom, często tylko na pozór strasznym.

Dla każdego malucha pierwszy dzień w przedszkolu był czymś nowym i wyjątkowym, ale też stresującym i budzącym niepewność. Eryk pokazuje maluchom, że nie tylko dla nich to trudne przeżycie. Wystarczy jednak zebrać w sobie odwagę i jak dzielny Eryk stawić czoła nowym, nieznanym doświadczeniom. Jakie lęki pokonuje Eryk? Zabawa w wodzie nie musi wiązać się ze strachem, a w ciemnościach wcale nie kryją się potwory.

Wyjątkowość tej bajki polega na tym, że jako jedna z nielicznych porusza temat lęków dziecięcych, które są charakterystyczne dla wczesnych etapów rozwoju dzieci. I nie chodzi tu o poważne lęki, ale o zwykłe codziennie czynności, które przez to, że są nowe, budzą często u dzieci strach i niepewność. Dzięki mądrym radom Eryka nawet mycie głowy czy wizyta u fryzjera mogą zamienić się w niesamowitą przygodę.
Ciekawski George
Od lat na ekranach w wielu domach gości ciekawska małpka. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey. Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby przygód George'a i jego przyjaciela - pana w żółtym kapeluszu. Od czerwca zobaczymy na kanale MiniMini+ najnowszą serię zabawnego, pełnego ciepła serialu edukacyjnego.

George jak zwykle przez swoją ciekawość świata wpadnie w tarapaty. Jego chęć zrozumienia otaczającej rzeczywistości i poznane praw jakimi rządzi się natura, przyciągną do niego niesamowite przygody. Jednak za każdym razem małpka wyciąga z nich wnioski i uczy się nowych umiejętności.

W najnowszych odcinkach George odbędzie podróż łodzią podwodną na dno oceanu, wybierze się do dalekich Chin na Nowy Rok oraz odwiedzi lasy deszczowe. Na swojej drodze spotka wiele nowych postaci, zwierząt i przyjaciół. Będzie starał się zrozumieć nowe zjawiska, przeżyje przygody, które będą wymagały od niego kreatywności i odpowiedniego planowania. George od lat uczy dzieci, że nie ma przeszkód, których nie da się pokonać. Trzeba być tylko upartym, jak mała małpka i mieć otwarty, kreatywny umysł.
Duzersi
To bajka dla każdego kto jest choć trochę ciekawy świata lub ma szalone pomysły i chce zostać wynalazcą. Duzersi to czwórka przyjaciół, o dość zabawnych imionach - Gwoździk, Śrubka, Wkręcik i Nakrętka. Nie mogą usiedzieć w miejscu, a ich głowy są pełne pomysłów. To malutkie, zielone, pełne entuzjazmu istoty.

Przyjaciele wspólnie wymyślają, planują i tworzą przeróżne przedmioty, które mają za zadanie pomóc mieszkańcom Zatoki Duzersów w rozwiązywaniu problemów i trudnych sytuacji. Niesamowite jest to jak kreatywne i pomocne są te małe stworzenia. Czasami proszą o pomoc starszych i bardziej doświadczonych przyjaciół. Najczęściej mądrego Profesora Szkiełko, który jednak nie daje gotowych rozwiązań, ale naprowadza Duzersów na odpowiedni trop.

Serial uczy dzieci logicznego myślenia, pokazuje jak współpracować z przyjaciółmi, rozbudza dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Przede wszystkim dzieci mogą się nauczyć jak się dobrze zorganizować i zaplanować działanie, tak aby osiągnąć cel.
Meme i obce słowa
Na szczęście Meme ponownie wraca na antenę. Dlaczego na szczęście? Bo to jeden z niewielu programów edukacyjnych, który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. „Entuzjazm”, „kompromis”, „tolerancja” – jak wytłumaczyć maluchom znaczenie tych i wielu innych trudnych słów? Razem z kózką Meme i panem Emilem.
 
Akcja programu niezmiennie ma miejsce w biurze rzeczy znalezionych, należącym do pana Emila, który uwielbia łamigłówki. Ciekawska kózka Meme kocha za to zagadki i razem z dziećmi stara się zrozumieć znaczenie trudnych słów.

W każdym odcinku, razem z maluchami z pobliskiego przedszkola, bohaterzy odkrywają nowe wyrazy, które na początku choć brzmią tajemniczo, to z każdą minutą stają się coraz bardziej zrozumiałe i mniej "obce".

Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4-7 lat, jednak z powodzeniem mogą go oglądać także młodsi widzowie. Wzbogaca język, pomaga zrozumieć trudne wyrażenia i wyjaśnia w jakim kontekście można ich używać. Program jest konsultowany z psychologiem dziecięcym.
Trwa ładowanie komentarzy...