Najdroższe zabawki świata, czyli na co wydać wolny milion

Niektóre zabawki kosztują fortunę
Niektóre zabawki kosztują fortunę Fot. JD Hancock / http://skroc.pl/13699 / CC BY / http://goo.gl/cOVloC
Jeśli jest tu rodzic, któremu po świątecznych zakupach został jeszcze jakiś milion to tutaj znajdzie podpowiedź, jak go wydać. Oczywiście na dziecko. Poniżej lista najdroższych zabawek, choć w niektórych przypadkach milion to może być za mało. Ci, którzy miliona nie mają mogą traktować ten artykuł jako poradnik: "Jak zaoszczędzić duże pieniądze NIE kupując tych zabawek".

Droga zabawka? Sposób jest prosty - trzeba wziąć normalną zabawkę i udekorować ją złotem i diamentami. Choć są wyjątki.

Diamentowa Barbie
"Diamonds are a girl's best friend ..." śpiewała Marilyn Monroe i trzeba przyznać, że przyjaźń to kosztowna. Jeśli rodzice pragną, aby diamenty towarzyszyły "ich księżniczce" od dzieciństwa, to mogą wydać prawie dokładnie milion złotych
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Sposobem na oszczędność niebagatelnego miliona jest NIE kupowanie lalki z diamentami, a kupno normalnej lalki za niecałe 25 złotych.

Dom(ek)
To nie jest zwykły dom. To domek dla dzieci - jest dopasowany do ich wzrostu. Poza tym wszystko jest "dorosłe" - ma nawet prąd i bezprzewodowy internet.
CENA: 54 tysiące dolarów
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Znajomy zbudował domek dla dzieci z dwóch europalet, które dostał za darmo z miejscowej hurtowni. Jak widać zaoszczędził w ten sposób ponad 150 tysięcy.

Transformers
Jeśli dziecko uwielbia roboty przemieniające się w samochody (albo samochody w roboty), a rodzicom ciąży w kieszeni ponad 40 tysiecy dolarów to Japończycy wymyślili idealny prezent. Nazywa się Gundam Fix Platinum i jest prawie w całości wykonany z platyny.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Za ok. 90 złotych możemy kupić robota z plastiku, który w dodatku jest zdalnie sterowany i - w oczach dziecka - na pewno lepszy niż Gundam.


Złota konsola
Jeśli dziecku znudzi się konsola, to - w tym wypadku - można ją choćby przetopić. Do produkcji tego Nintendo Wii użyto 2,5 kilograma 22-karatowego złota oraz 19,5 karatów diamentów użytych do wykonania trzech przycisków. Cena = duży dom w okolicach Warszawy, czyli blisko 1,5 miliona złotych.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: W tej samej cenie można też kupić dom + konsolę bez złota.

Hot Wheels
Puszczanie samochodzików to super zabawa dla dzieci, ale w tym wypadku najmłodszym powinien jeszcze towarzyszyć ochroniarz. 23 karatowy samochodzik zrobiony z białego złota i wysadzany ponad 2,5 tysiącami diamentów kosztuje 140 tysięcy dolarów.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: "Z dostawą" taki samochodzik bez ozdóbek kosztuje niecałe 12 złotych. Czysty interes.

Lamborghini Aventador
Tutaj to już pewnie nawet sułtan Brunei unosi brew w zdziwieniu... Lamborghini Aventador w wersji dla dzieci za 4,8 miliona dolarów. Felgi w złocie i platynie, siedzenia wysadzane diamentami - niestety nic nie wiadomo o liczbie uchwytów na kubki.
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Można by tutaj napisać, ile kosztują samochodziki dla dzieci, ale Aventador to Aventador... Tu nie da się oszczędzać.

Oryginalne Monopoly
Jeśli "bank pomylił się na Twoją korzyść - otrzymujesz 146 tysięcy dolarów" to można je wydać na oryginalne, ręcznie zrobione przez pomysłodawcę gry w 1933 roku Monopoly. Z pewnością dzieci się ucieszą. Każdy weźmie kubek soku malinowego i rozpoczną grę...
DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH: Dla tych, którym "bank pomylił się na NIEkorzyść" pozostaje kupno seryjnej gry za 55 złotych.
Trwa ładowanie komentarzy...