100 tysięcy i co dalej? Projekt ustawy Elbanowskich prawdopodnie trafi do Sejmu

Ponad sto tysięcy podpisów pod akcją "Rodzice chcą mieć wybór"
Ponad sto tysięcy podpisów pod akcją "Rodzice chcą mieć wybór" Fot. Screen z Youtube / http://bit.ly/1Bq4mVr
Na stronie internetowej Fundacji Rzecznik Praw Rodziców pojawiła się informacja, o zebraniu wymaganych 100 tysięcy podpisów w akcji "Rodzice chcą mieć wybór". Elbanowscy zapowiadają, że to nie koniec wielkiego podpisywania. — Musimy mieć koniecznie jak największy zapas podpisów zanim złożymy projekt dlatego, że w sejmie będą bardzo restrykcyjnie weryfikowane — apelują na Facebooku.

Jeszcze przez niespełna tydzień — do 12 grudnia, będzie można złożyć swój podpis pod akcją "Rodzice chcą mieć wybór". Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia projekt ma szansę trafić do Sejmu .
Zgodnie z założeniami tej inicjatywy oprócz decyzji o rozpoczęciu nauki w szkole przez dziecko sześcioletnie, rodzice mają mieć realny wpływ na program nauczania.
Karolina Elbanowska
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców

System edukacji jest w Polsce bardzo sztywny. Dziecko, które w niego wejdzie, bardzo trudno wycofać. Nawet jeśli okaże się, że do szkoły trafiło zbyt wcześnie i po prostu sobie nie radzi.

Rodzice i nauczyciele mieliby mieć prawo głosu podczas wyboru podręczników, co oznaczało by ostateczne fiasko rządowego elementarza. Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców walczy również o uczłowieczenie polskiego przedszkola — wg nich to nie obowiązek dziecka, a państwa, które powinno dzieciom zapewnić swobodny dostęp do tego szczebla edukacji.
Być może uda się "uratować maluchy" i sytuacje takie, jak ta na Lubelszczyźnie — gdzie cała klasa nie otrzymała promocji do klasy drugiej, nie będą się już powtarzały.
Trwa ładowanie komentarzy...