Błyskotki dla mamy - biżuteria do gryzienia, szarpania i nie tylko.

Biżuteria może być i ładna i funkcjonalna. Funkcjonalność docenia dziecko.
Biżuteria może być i ładna i funkcjonalna. Funkcjonalność docenia dziecko. fot. Printscreen FB Gumigem / http://skroc.pl/120da
Te kolorowe naszyjniki, korale i bransoletki na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykła biżuteria dla kobiety. To nie wszystko. To jednocześnie duża pomoc dla dziecka, które przechodzi akurat ząbkowanie. Śmiało można ją gryźć i szarpać.

Bransoletka jak smoczek lub gryzak
Biżuteria jest zrobiona z silikonu, czyli materiału, z którego zrobione są smoczki, gryzaki i łyżeczki dla dzieci. Jak zapewniają jej producenci, jest odporna na wysokie temperatury i możnaa ją myć w gorącej wodzie albo w zmywarce. Zapięcie takiej biżuterii łatwo się rozpina.

Naszyjnik z takiej serii kosztuje ok. 75 złotych, bransoletka 43 złote a wisiorki 65 złotych.

Nie tylko silikon
W sklepach i salonach jubilerskich pod hasłem "biżuteria dla mam" znaleźć możemy jednak nie tylko bransoletki i wisiorki wykonane z silikonu. Okazuje się, że przyglądając się tej biżuterii można doszukać się nowych trendów.
Anna Sękowska, projektantka biżuterii Venis

Idealna biżuteria dla młodej mamy powinna być wykonana z naturalnych, dobrej jakości materiałów, szlachetnych metali ale przede wszystkich powinna być dokładnie i rzetelnie wykonana - tak aby nie stwarzała zagrożenia ani dla mamy ani dla jej pociechy. Obecnie mamy modę na biżuterię wykonaną w stu procentach ręcznie oraz biżuterię personalizowaną - dobraną a czasami nawet zaprojektowaną przez sama klientkę. Czytaj więcej

Dla wielu mam najlepszą biżuterią jest ta, którą przygotuje jej dziecko.

Biżuteria home-made
Kilkuletnie dzieci mogą wykonać biżuterię dla swojej mamy z modeliny. Instrukcja jest prosta. Z modeliny wystarczy wykroić odpowiedni kształt, na przykład kształt bransoletki. Do takiej gotowej formy dzieci doklejają często guziki, korale albo cekiny. Można również skorzystać z pomocnych filmików instruktażowych i foremek, aby wykonać dla mamy prawdziwe cacko.

Jak zrobić babeczki z modeliny

Jak podpowiadają wykonujący regularnie taką biżuterię, modelinową formę trzeba gotować przez około 10 minut w wodzie, a po wystygnięciu pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci.


Nie tylko kolczyki i bransoletki
Okazuje się, że biżuteria stworzona z modeliny nie oznacza tylko naszyjników, korali i bransoletek. Dużym powodzeniem cieszy się ostatnio połączenie gryzaczka dla dziecka z ozdobnym wisiorkiem dla mamy.

Skąd wziął się pomysł na taką biżuterię? W tym miejscu często mówi się o Szkotce, Jenny McLaughlan, której syn bardzo ciężko przechodził ząbkowanie. Męczył się on, meczyła się też jego mama. Gdy tradycyjne metody nie przynosiły skutku, Jenny postanowiła zawiesić gryzaki na sznurku i nosić jak biżuterię i dzięki temu mieć je cały czas pod ręką. Potem okazało się, że to nie tylko praktyczny przedmiot, ale też ładny gadżet.
Trwa ładowanie komentarzy...