"Pinokio" oraz "Kacper i Emma", czyli filmowe nowości na ten weekend

"Prawdę mam w nosie" - tym hasłem promowany jest nowy film "Pinokio"
"Prawdę mam w nosie" - tym hasłem promowany jest nowy film "Pinokio" fot. mat. prasowe / trailer filmu "Pinokio"
Przyglądamy się piątkowym premierom kinowym. W tym tygodniu dwie reprezentują kino familijne: to "Pinokio" oraz "Kacper i Emma. Najlepsi przyjaciele".

Pinokio prawdę ma... w nosie!
Tę historię znamy chyba wszyscy: ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego drzewa zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio.
Aż nie chce się wierzyć, że powieść Carlo Collodiego miała swoją premierę w 1883 roku. Co ciekawe, tym razem ejst to film produkcji niemieckiej.

Przy okazji nowej premiery przypomnijmy sobie poprzednie wersje filmowego "Pinokia"?
Inny trailer pojawił się przed premierą w 2013 roku.
Najnowsza wersja "Pinokia" z 2014 roku jest połączeniem kreskówki i filmu fabularnego.

"Kacper i Emma. Najlepsi przyjaciele"
Ten norweski film adresowany jest do bardzo młodych widzów, którzy w kinie nie wysiedza więcej niż półtorej godziny (film "Kacper i Emma..." trwa 74 minuty). Historia opowiedziana w tym filmie dotyczy tytułowej Emmy, która niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać psa. Drugi bohater, Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu. Pierwszą osobą, którą poznaje w nowej szkole jest Emma.
Od tej chwili Kacper i Emma wspólnie spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, oraz dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Uważni widzowie pewnie już czekają na inny film z tej serii: "Kacper i Emma - ferie zimowe". Będzie on miał swoją premierę jeszcze przed feriami zimowymi, 12 grudnia 2014.
Trwa ładowanie komentarzy...